Do myčky nepatří litinové nádobí, vařečky ani ostré nože

Pořídili jste si nového pomocníka do kuchyně a nejste si jistí, co všechno do něj můžete umístit? Myčka na nádobí je zaručeně cennou pomocí, ale musíte vědět, co do ní patří a co ne. Lidé si často myslí, že tam mohou dát cokoli, ale to je nejlepší způsob, jak si zničit nádobí. Ne všechno je totiž vyrobeno tak, abyste to mohli dát do myčky. Zda je konkrétní nádobí vhodné, se dozvíte na obalu při nákupu. Vždy hledejte značku čtverečku s talíři.

Doporučený článek:  Citrusový ocet rozzáří kuchyni i koupelnu čistotou. Jeho příprava je snadná a efekt okamžitý

Tohle nikdy nedávejte do myčky

Při nákupu byste vždy měli hledat značku. Poradíme vám, jaké nádobí do myčky nesmíte dávat, když ho máte již doma a nejste si jistí. Nikdy tam nesmí přijít smaltované hrnce, protože jsou obzvláště náchylné k štěpení a smalt bude matný a ošklivý. Litinové hrnce a pánve mohou zrezivět a litina se může odloupnout. To samé platí pro měděné nebo plechové hrnce a pánve, které se mohou deformovat při nízkých teplotách.

Zdroj obrázku: Freepik

Nádobí s nepřilnavým povrchem se může v myčce opotřebovat nebo poškodit. Naprostou samozřejmostí, kterou nesmíte dát do myčky, jsou dřevěné předměty. Mísy, prkénka, vařečky nebo špachtle pod vlivem horké vody nabobtnají a prasknou. Ručně malované nádobí může vyblednout nebo zešedivět, což zajisté nechcete, protože se často jedná o nejkrásnější kousky v kuchyni.

Doporučený článek:  Čištění indukční varné desky usnadní pěna na holení

Co dalšího?

Hodně lidí to sice dělá, ale do myčky byste neměli dávat ani kuchyňské nože. Na čepelích z nerezové oceli se objeví mikrotrhlinky, které se postupem času zvětší do viditelných dutin a rýh. Křišťálové sklenice nebo mísy a jiné jemné skleněné předměty se mohou snadno poškrábat, prasknout nebo zlomit.

Zdroj obrázku: Freepik

Termohrnky nebo plastové misky se mohou zdeformovat a postříbřené příbory zešednou a ztmavnou. Jak vidíte, existuje mnoho věcí, které do tohoto jedinečného pomocníka nepatří. Neznamená to samozřejmě, že vám bude přístroj k ničemu. Musíte si být jen jistí, že máte doma vše uzpůsobeno pro mytí tímto způsobem. Jedině tak nic nezničíte, a přitom budete mít nádherně čisté nádobí bez velkého úsilí.

Zdroj: https://www.foodnetwork.com/recipes/packages/kitchen-fixes/things-you-should-not-put-in-dishwasher