Do obchodu chodím jen v určitou dobu. Někdy musím čekat u regálů, než konečně zlevní

Nejenom slevové letáky jsou cestou, jak se dá v obchodech ušetřit. Mnohdy stačí chodit jenom ve správný čas. Když to vychytáte, můžete stejně jako já nakupovat levněji než všichni ostatní. Je to jednoduché, ale počítejte s tím, že v některých případech budete muset čekat, protože přesné časy nejsou vždy dodržovány.

S koncem pracovní doby

Ideální čas na návštěvu supermarketu je ten, když se blíží konec pracovní doby. To je chvíle, kdy se mnoho marketů snaží rychle zlevňovat. Říkají tomu odpovědné chování, kdy se snaží zamezit plýtvání. Realita je však taková, že se prostě snaží vyprázdnit regály, aby nemusely řešit formality s neprodaným a již neprodejným zbožím. Pod líbivými slovy vše zlevní, aby se zboží zbavili. A já je jako zákazník pochopitelně rád koupím.

Doporučený článek:  Jak se správně vážit? Dodržujte tato pravidla!

K pečivu

První místo, kam zamířím, je pult s pečivem. Výhodou velkých supermarketů je to, že pečivo pečou nebo rozpékají několikrát denně. Rozhodně nemám strach z toho, že by na pultu bylo od rána. A na omak je to znát. Před koncem pracovní doby jsou výrazně zlevněny i kousky pečiva, které jsou stále měkké. Tak co bych si nekoupil něco, co mi za plnou cenu přijde předražené.

Zdroj obrázku: Freepik

K teplému pultu

Od pečiva mířím k takzvanému teplému pultu. Ne všechny obchody ho mají, ale tam, kde ano, se také vyprodává. S koncem pracovní doby je možné pořídit teplá jídla za snížené ceny. Grilované kuře, klobásy, maso, halušky. Ideální cesta, jak mít teplou večeři bez vyhazování peněz v restauraci a pachtění se v kuchyni.

Doporučený článek:  Kopřiva působí příznivě na pokožku a uleví při bolesti

K výprodejům

Každý segment v obchodě mívá i svou výprodejovou sekci, kam míří zboží, kterému končí trvanlivost. Tyhle produkty bývají přeceňovány už večer, aby byly ráno hned k dispozici. Vlastně nejenom ráno, kdo chodí na poslední chvíli jako já, může si je koupit ještě v daný den. Pokud jsou ve lhůtě trvanlivosti, není třeba se bát. A pokud jde o minimální trvanlivost, tak ani tady se nebojím toho, že by se (ne)kvalita produktu podepsala na mém zdraví. Nikdy se mi nic nestalo.

Doporučený článek:  Láhve s mraženou vodou a ventilátor ochladí byt v horkém létě

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.