Dokonale čistá toaleta je vizitkou každého domova. Spolehnout se můžete na domácí pomocníky

Čistá toaleta je základem dobře udržovaného domova. Zatímco špinavá kuchyň bývá známkou vaření a nepořádek v ložnici se dá omluvit ranním shonem, špinavou toaletu bychom před hosty jen těžko obhájili. Někdy ale není snadné ji vyčistit, zvláště po delší době, kdy se v ní usadil sediment nebo vodní kámen. Jak se těchto problémů zbavit pomocí domácích prostředků?

Vodní kámen je nepřítel

Zatímco čistota samotné toaletní mísy nebývá pro většinu z nás problém, vodní kámen už je horší. Jen těžko se ho totiž lze zbavit. Usazuje se nejčastěji, když delší dobu toaletu nečistíme nebo když máme doma extrémně tvrdou vodu. Nejjednodušší je samozřejmě sáhnout po chemických přípravcích z obchodu, jenže takové řešení je dost neekologické a poměrně drahé.

Doporučený článek:  Poklidná noc může skončit velkou pohromou. Miniaturní nepřátelé mohou zaútočit kdykoli

Pokud se pro chemii rozhodnete, volte alespoň jemnější odvápňovací prostředky, které většinou nebývají tolik zdraví škodlivé. Použít ale můžete také domácí prostředky proti vodnímu kameni, které nedráždí pokožku ani oči, takže jsou mnohem bezpečnější. Také jsou samozřejmě levnější a běžně je máme doma v kuchyni.

Zdroj obrázku: Freepik

Soda odstraní sediment

Pokud je v toaletě zatím jen malé množství sedimentu, nejjednodušší je použít jedlou sodu a kyselinu citronovou. Na větší usazeniny tato metoda nemusí pomoci, ale rozhodně i tak stojí za vyzkoušení. Smíchejte třetinu sklenice jedlé sody s půl sklenicí kyseliny citronové. Vše důkladně promíchejte a nasypte do záchodové mísy. Tímto způsobem můžete vyčistit i prkénko.

Doporučený článek:  Plyn, indukce, nebo sklokeramická deska: vyberte variantu, která sedne vašim potřebám

Dalším způsobem, jak udržet toaletu v čistotě, je nakombinovat jedlou sodu a ocet, který má rozpouštěcí vlastnosti, které zabíjejí bakterie v koupelně. Stačí spojit dvě lžíce jedlé sody se stejným množstvím octa, promíchat a použít na místa, která jsou pokrytá vodním kamenem a nečistotami. Při aplikaci používejte ochranné rukavice. Jedlá soda s octem mají poměrně bouřlivou reakci, takže dávejte velký pozor.

Zdroj: https://livesimply.me/clean-disinfect-toilet-bowl-naturally/