Vodu po uvaření vajec nikdy nevylévejte. Má překvapivé využití pro každou rostlinu

Nejen skořápku z vajec, ale také vodu po jejich uvaření můžete v domácnosti použít. Nemusíte ji tak už nikdy vylévat. Vaječné skořápky fungují skvěle jako hnojivo na zahradě, ale hodí se také na pokojové rostliny. Voda, ve které se vejce vaří, ale většinou končí ve dřezu jako nevyužitá.

Vodu po vejcích můžete využít k zalévání květin

Voda z vajec má několik využití v domácnosti. Co se týče skořápek, mají v sobě spoustu cenných látek, například vápník, který se hodí pro zdraví kostí a zubů. Skořápky si pak můžete najemno nadrtit a smíchat je například s ovocem nebo zeleninou, nakonec je dejte do mixéru a máte hotovo. Navíc je skvělým doplňkem v případě fungování svalů, pomáhá živinám se vstřebat.

Doporučený článek:  Skladování medu má několik pravidel

Po uvaření vajec tak myslete na to, že vodu nemusíte vylévat, ale můžete ji ještě využít. Proto se na pokojové rostliny hodí i skořápky, s vodou chybu také neuděláte. Pokud s vodou po vejcích zalijete rostliny, dostanete do nich potřebné živiny, které vedou k bohatšímu růstu a kvetení. Působí jako přírodní kondicionér. Musíte ale myslet na to, že vodu na vaření vajec nesmíte solit.

Množství vody musíte brát podle druhu rostliny

Každá květina potřebuje jiné množství vody, protože je dobré vědět, kolik vody můžete na zalití květin použít. O milované rostliny je potřeba se starat nejen z důvodu, aby krásně kvetly. Pokud máte v domácnosti pouze zelené nekvetoucí, neznamená to, že jim nebudete dopřávat stejné podmínky jako těm kvetoucím.

Doporučený článek:  Tipy, jak nechat změknout máslo rychleji

Voda z vaření vajec obsahuje minerály, které pomohou nejen rostlinám, ale také našemu zdraví. Můžete si do ní například namočit své ruce, především nehty, které získají sílu a nebudou se tolik třepit. Tekutinu můžete do nehtů také pomalu vmasírovat. Pokud tento postup budete opakovat několik dní za sebou, budou vaše ruce znovu krásné. Vaječnou vodu ale neskladujte dlouho, vždy používejte čerstvou.

Zdroj: https://www.thriftyfun.com/tf99051145.tip.html