Domácí dekorace vytvoří doma pravou vánoční atmosféru

Vánoční věnec a stromeček jsou neodmyslitelnou součástí vánoční výzdoby. Ale proč nezkusit letos něco zcela originálního a vytvořit vlastní sváteční věnec a stromečkové dekorace? Tato kreativní činnost může přinést radost a osobní dotek do vašeho domova během svátků. V tomto článku vám představíme několik nápadů a návodů, jak vytvořit originální vánoční věnce a dekorace.

1. Věnec z přírodních materiálů

Pro vytvoření rustikálního vánočního věnce můžete využít přírodní materiály, jako jsou větve stromů, šišky, sušené květiny a bobule. Začněte s věncem z proutí nebo drátu a postupně připevňujte přírodní materiály pomocí provázku nebo horkého lepidla. Můžete vytvořit věnec ve tvaru hvězdy, kruhu nebo srdce a zdobit ho stuhami nebo malými vánočními ozdobami.

Doporučený článek:  Opakovaně použitelný toaletní papír budí rozpaky. Jeho používání má smysl z několika důvodů

2. Papírový věnec

Pokud máte rádi papírovou tvorbu, vytvořte si věnec z barevného papíru. Vystřihněte různé tvary, jako jsou hvězdy, stromečky nebo kuličky, a připevněte je na věnec z proutí nebo polystyrenu. Můžete také vytvořit papírový vánoční věnec pomocí origami techniky. Barevný papír a nůžky jsou vašimi nejlepšími přáteli při této tvorbě.

3. Věnec z vánočních světel

Jednoduchým způsobem, jak vytvořit krásný sváteční věnec, je použití vánočních světel. Kupte si několik řetězů LED světel a ověsťte je kolem věnce z proutí nebo polystyrenu. Můžete ještě přidat několik ozdobných vánočních koulí nebo střapce. Takto vytvořený věnec vytvoří úchvatnou atmosféru v každém prostoru.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Stromečkové ozdoby z těsta

Doporučený článek:  Pohroma kuchyní i šatníku: moli dokážou napáchat skutečnou spoušť, i jeden motýlek znamená problém

Těsto může být skvělým materiálem pro vytváření vlastních stromečkových ozdob. Z těsta na pečení můžete vykrojit různé tvary, jako jsou stromečky, hvězdy nebo srdce, a upéct je. Poté ozdobte své těstové ozdoby barvami nebo flitry a připevněte je na stromeček.

5. Stromečkové ozdoby z recyklovaných materiálů

Recyklované materiály lze využít k tvorbě unikátních stromečkových ozdob. Například můžete vytvořit ozdoby z rozbitých CD, starých knoflíků, zátek od lahví nebo zbytečných dřevěných hraček. Přemalujte je, zdobte je nebo připevněte mašličky a závěsky.

Doporučený článek:  Plíseň se může objevit kdykoli. Ze stěn ji zaručeně odstraní 4 přírodní metody

6. Věnec z vánočního nádobí

Pro vytvoření originálního vánočního věnce můžete použít staré vánoční nádobí, jako jsou staré plechovky, vánoční koule nebo vánoční ozdoby. Připevněte je na věnec z proutí nebo drátu a doplňte je svíčkami nebo světelnými řetězy pro zvláštní efekt.

Tyto nápady na tvorbu originálních svátečních věnců a stromečkových dekorací vám umožní přidat osobní dotek do vaší vánoční výzdoby a vytvořit jedinečný a krásný prostor pro sváteční období. Nechte svou kreativitu volně proudit a užijte si radost z vytváření vlastních vánočních dekorací.

Zdroj: https://www.houseandgarden.co.uk/article/how-to-make-diy-christmas-decorations