Jak doma využít bambucké máslo?

Bambucké máslo u nás není ještě tolik známé. Je to přírodní surovina, která má univerzální účinky. Toto máslo se používá při péči o pleť, protože ji regeneruje, má antibakteriální vlastnosti a hodí se nejen proti akné, ale vidět nebudou ani strie nebo celulitida. Skvělé je jako první pomoc na popraskané lokty nebo rty, protože silně zvlhčuje.

Bambucké máslo je pevné, ale v rukou se rozteče jako olej

Bambucké máslo je rostlinný oleje, který je pevné konzistence a neutrální chuti. Pokud si k němu přičichnete, ucítíte jemnou ořechovou vůni. Když se ale zahřeje v dlaních, stane se z něj olej, který pomůže při péči o pleť, ale také se používá ve vlasové kosmetice nebo se na něm smaží pokrmy.

Doporučený článek:  Proč nevyhazovat staré noviny? Inspirujte se tipy, jak je ještě využít!

Bambucké máslo obsahuje vitaminy A a E, které mají pozitivní vliv na pokožku. Ochrání ji před volnými radikály, zvlhčí pokožku a také ji vyživí. Pokud trpíte na vyrážky nebo svědění, můžete ho použít jako první pomoc na zklidnění. Hodí se hlavně na obličej, můžete ho přidat do zakoupených nebo domácích krémů.

Dehydratovaná pokožka získá svou pružnost díky bambuckému máslu

Máslo se dobře vstřebává, nezpůsobí žádné podráždění a hodí se tak i pro alergiky. Zklidní problémy, jako je svědění, pálení nebo odlupování kůže. Říká se mu také karité máslo, úspěšně bude bojovat proti pupínkům nebo černým tečkám. Díky němu získáte přirozenou pokožku, která bude pružná, hebká a v obličeji vás potěší tím, že nezanáší póry.

Doporučený článek:  Na úklidu lze snadno ušetřit. Předražené prostředky z obchodu nejsou vůbec potřeba

Můžete ho využít jako oční krém po těžké noci – eliminuje otoky a zamaskuje kruhy pod očima. Můžete ho mít po ruce v kabelce v menším množství, v zimě rychle pomůže popraskaným rtům nebo kloubkům na ruce. Na namazání stačí vetřít malé množství do popraskaných loktů nebo kolenou. Zjemní chodidla, na noc namažte silnější vrstvu a nasaďte si bavlněné ponožky. Ráno budete mít nohy nádherně jemné.