Dostat semínka z granátového jablka je snadné. Stačí dobře použít nůž

Milujete granátové jablko, ale vždy tápete nad tím, jak z něj vyloupat semínka? Existují dva způsoby, jak toho docílit. Oba jsou velmi jednoduché, takže pokud je vyzkoušíte, už budete vědět, jak na to, a vychutnáte si granátové jablko bez zbytečného rozčilování, že vám to zase nejde.

Semínka můžete vytlačit

Granátové jablko je stále oblíbenější ovoce, které je velmi chutné a plné vitaminů. Můžete si ho dopřát jen tak syrové nebo ho přidat do salátů. Prvním způsobem je, že nožem odříznete vršek ovoce, aby byla zrníčka vidět. Podélně ho nařízněte na několika místech najednou a poté zatahejte za slupku. Ovoce by se mělo zlomit, poté ho můžete nalámat na menší kousky a zatlačením na slupku semínka snadno půjdou vyloupnout ven.

Doporučený článek:  Jak měřit teplotu oleje bez teploměru? 3 osvědčené triky

Semínka lze snadno vyndat i díky druhému způsobu. Horní část jablka odřízněte nožem, udělejte několik řezů podél ovoce, kde je vidět bílý film. Poté ho odstraňte, otočte granátové jablko a semínka vysypte do misky tak, že použijete hrubou sílu. Udeřte například do větší lžíce, aby se semínka snadno vysypala. Tento způsob bude sice vyžadovat více síly, ale je velmi účinný.

Zdroj obrázku: Freepik

Granátové jablko je hitem pro zdraví

Granátové jablko je nejen plné vitaminů, ale také dalších minerálů a prvků, které jsou důležité pro naše zdraví. Pokud si dáte jednu sklenici šťávy z jablka denně, můžete si například zlepšit funkci srdce. Granátové jablko ničí rakovinotvorné buňky, snižuje krevní tlak a hlídá hladinu cholesterolu v krvi.

Doporučený článek:  Jak to udělat, aby šperky vypadaly stále jako nové?

Kromě vitaminů C v něm najdete také vitamin K, který je vhodný na kosti, nehty a vlasy. Vitamin B5 podpoří látkovou výměnu a i další vitaminy jsou důležité. Obsahuje také rostlinné hormony, které podpoří vyplavení hormonů serotoninu a estrogenu. Granátové jablko si můžete dát také v sušeném stavu. Hodí se do ranních kaší nebo jogurtů a stane se oblíbenou ingrediencí ovocných smoothie.

Zdroj: https://thecafesucrefarine.com/easy-way-to-remove-pomegranate-seeds/