Pozvěte podzim k sobě domů. Stylový věnec bude dokonalou dekorací, kterou vytvoříte přesně podle sebe

Každý jistě chce, aby jeho domácnost vypadala dokonale. Aby se tak stalo, je základem úklid, stylové dekorace, doplňky, barevná sladění, ale hlavně tematické estetické prvky. Třeba věnce, které se vážou ke konkrétnímu ročnímu období. Jak si takový vyrobit, si ukážeme společně.

Jen pár běžných věcí

Základem pro dokonalý podzimní dekorační věnec bude dřevěný vyšívací kruh. Koupíte ho v každé galanterii ve velikostech v rozmezí 20–30 cm. Jde navíc o jednorázovou investici, jelikož používat se dá opakovaně. Dále si připravte několik barevných papírů, sušené (nebo umělé) květiny, listy stromů, malé dřevěné kolíčky a různé bobule, jako je například šípek.

Doporučený článek:  Voňavé prádlo zajistí čistá pračka a esenciální oleje

Začněte tvořit

Dřevěný vyšívací kruh má při tvorbě podzimního věnce tu výhodu, že se skládá ze dvou kulatých na sebe navazujících rámů. A právě mezi ně můžete umísťovat jednotlivé věci. Zcela se tak vyhnete použití drátů, nebo dalších různých prvků, které znáte třeba z tvoření adventních věnců. Postup je tedy takový, že jednotlivé dřevěné rámy vyšívacího kruhu lehce odsunete od sebe a do vzniklé mezery vložíte jakýkoliv prvek.

Zdroj obrázku: Freepik

Nebojte se kombinací

Fantazii a možnostem se meze nekladou. Začněte věnec tvořit jednoduše tam, že začnete mezi dřevěné rámy umísťovat sušené, umělé, ale klidně i živé květiny – zde pozor na trvanlivost. Nebojte se ani různých listů, větviček bobulí. Pokud chcete podzimní věnec ještě trochu oživit, třeba zelení, zkuste pár větviček z jehličnatých stromů.

Doporučený článek:  Každou ložnici zútulní krásné rostliny. Tyto druhy dopřejí ten nejlepší spánek

Mezi to všechno se nebojte vložit barevné papíry, nebo pokud chcete zůstat u přírodních témat, použijte třeba jutu nebo podobné materiály. Hodit se tak mohou i jakékoliv textilie. Jediné, co je limitující, je velikost vyšívacího kruhu a vaše fantazie.

Dotvořte věnec

Základ je hotov a teď už jenom pár estetických prvků. Třeba omotání pomocí stuhy, kterou můžete jednoduše připnout na potřebná místa pomocí malých kolíčků. Ty nechte, jak jsou, nebo je klidně natřete podzimními barvami. I to je cesta k originalitě, která vás ve výsledku skoro nic nestojí, ale přesto může dokonale vypadat.

Zdroj: https://www.countryliving.com/diy-crafts/g1988/fall-craft-projects/