Úklid může být hotový během chvíle. Stačí dodržet správný postup a nedělat typické chyby

Při úklidu se vyplatí pamatovat na několik pravidel, která ho usnadní. Je dobré přemýšlet o tom, jaké prostředky jsou na úklid vhodné a kolik času a peněz vám mohou ušetřit ty domácí. Úklid domácnosti rozhodně nepatří mezi činnosti, které by byly zábavné. Proto je vhodné ušetřit si čas a věnovat ho něčemu, co vás bude bavit. Jak správně uklidit byt nebo dům, a přitom mít čas i na něco jiného? Rozhodně to nemusí trvat celý den.

Jednou z chyb je používání špatných čističů

Při úklidu většinou používáme různé čisticí prostředky. Některé jsou vhodné na podlahy, jiné zase na prach a další na okna. Jestli máte doma elektroniku, tak jistě víte, že na ni klasické čističe nepatří. Musíte používat speciální spreje a hadříky, které nepoškodí monitory nebo displeje. Právě čističe mohou způsobit poškrábání. Další chybou je mytí oken za jasného a slunečného počasí.

Doporučený článek:  Ocet se doma neztratí. Postará se o čistý domov i nádherné vlasy

Během slunečných dnů se nevyplatí mýt okna. Výsledek totiž nemusí být dokonalý. Viditelné budou pruhy, a proto je vhodné okna mýt večer nebo když je oblačno. Mnoho lidí také chybuje v tom, jakou používají vodu. Je totiž nutné ji mít horkou, nikoli studenou. Horká voda zničí a odstraní bakterie, které se mohou vyskytovat po celé domácnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřeskakujte a postupujte při úklidu správně

Letní měsíce lákají k tomu, abychom se vrhli také do čištění koberce. Na něm jsou kromě prachu vidět také skvrny nebo jiné nečistoty. Při správném čištění koberce se pak nemusíte bát, si na něj položit stůl. Jestli se vám na koberec vylije káva nebo omáčka, možná jako první krok uděláte to, že budete skvrnu drhnout. To je ale špatně. Lepší bude posypat ji jedlou sodou a poté přidat vodu a následně koberec vysát.

Doporučený článek:  Spotřebiče potřebují pravidelné čištění. Domácí produkty s tímto úkolem pomohou

Jestli jste se pustili do kompletního úklidu, neměli byste na žádné místo zapomenout nebo ho schválně vynechat. Mezi skříněmi nebo těžko dostupnými místy najdete prach a nečistoty, které je nutné odstranit. Můžete k tomu použít teleskopické smetáky nebo parní čistič, který si poradí i s těžko dostupnými místy.

Zdroj: https://www.choice.com.au/home-and-living/laundry-and-cleaning/surface-cleaners/articles/cleaning-mistakes