Spálenou žehličku vyčistíte vynikajícím trikem. Postačí použít jednu ingredienci a půjde to samo

Otázku, jak vyčistit spálenou žehličku, si klade každý člověk, který si všiml tohoto nehezkého problému na spodku žehličky. Bohužel nejde jen o estetický problém. Spálená žehlička se rychleji opotřebuje a navíc může zničit oblečení. Můžete ji ale jednoduše vyčistit v pohodlí domova.

Pravidelná péče

Prvním a nejdůležitějším bodem je pravidelné odstraňování vodního kamene ze žehličky. Pokud tuto oblast zanedbáme, časem začne vodní kámen způsobovat připáleniny na spodku žehličky. Odstranit pak tento problém nebývá někdy lehké, mnohdy je spálenina tak silná, že je nutné žehličku vyměnit za novou. Dávejte si pozor i na to, na jakou teplotu žehlíte. Pokud si nejste jistí, jednoduše si to zkontrolujte na štítku oblečení.

Doporučený článek:  Sladké pokušení i netradiční večeře: několik přísad vyšvihne ovesnou kaši mezi špičkové pokrmy

Aby vám zařízení sloužilo co nejdéle, postarejte se o jeho čistotu jako celek. Pokud to budete dělat pravidelně, ušetříte si spoustu času a peněz. Vždy začněte s vnější částí. Otřete žehličku hadříkem namočeným v octě. Pokuste se nanést kousek látky na špejli, díky které se dostanete do zákoutí a vyčistíte těžko dostupné průduchy.

Zdroj obrázku: Freepik

Důkladné čištění

Poté, co vyčistíte žehličku zvenčí, je dobré ji pročistit i zevnitř. V malé misce smíchejte ocet ve stejném poměru s vodou. Nalijte do parní komory a nastavte žehličku na maximální teplotu a nechte roztok odpařit. Nezapomeňte otevřít okna v místnosti, protože vdechování octového aroma při čištění nemusí být zrovna nejpříjemnějším zážitkem.

Doporučený článek:  Zmrzlina k létu patří. Ta doma vyrobená nejen osvěží, dodá tělu i něco navíc

Pokud máte keramickou žehličku, k jejímu čištění vám stačí nejjednodušší výrobky, které určitě najdete doma. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu, namočte do ní čistý bavlněný hadřík a otřete spálené místo. Nezapomeňte provést toto ošetření, až když už žehlička vychladla. Můžete zkusit použít směs octa a trochy jedlé sody. Hadřík opět navlhčete touto směsí a otřete spodek žehličky, dokud nedosáhnete uspokojivého výsledku.

Zdroj: https://www.anitashousekeeping.com/blog/everything-you-need-to-know-about-how-to-clean-an-iron/