Jak pečovat o suché a namáhané ruce přírodními prostředky

Ruce jsou ty části těla, které jsou zvláště vystavené škodlivým vlivům vnějšího prostředí. V létě je zapomínáme mazat opalovacím krémem, v zimě zase trpí chladným počasím. Téměř denně přichází do styku s čisticími a mycími prostředky nebo dezinfekcí. Lidé s citlivou pokožkou pak mohou mít na rukách popraskanou kůži.

Prevence je základ

Po umytí a důkladném osušení rukou byste na ně měli nanést lehký a dobře vstřebatelný krém. Při mytí nádobí a domácím úklidu používejte vždy ochranné rukavice, jelikož detergenty mohou vážně poškodit pokožku. V létě nezapomínejte na opalovací krém, které chrání pokožku před slunečním zářením. To vše je prevence, co ale dělat, pokud už máme velmi suché a rozpraskané ruce?

Doporučený článek:  Výběr barev oblečení není radno podceňovat. Ovlivňují naši náladu i to, jak se chováme

Nechoďte hned do lékárny. Raději se porozhlédněte v kuchyni – jistě najdete prostředky, které vašim rukám navrátí zdravý vzhled. Jedním z nich je olivový olej, který je cenným zdrojem živin. Mírně zahřejte čtyři lžíce tohoto oleje, přidejte žloutek a promíchejte. Naneste tuto masku na ruce, nasaďte si igelitové rukavice a nechte dvacet minut působit. Můžete si přes ně natáhnout i bavlněné rukavice. Poté ruce umyjte a naneste na ně hydratační krém.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte masku ze lněných semínek

Ruce zjemní také dvě polévkové lžíce lněných semínek uvařených ve vodě. Vytvoří se hustá slizovitá kaše. Když vychladne, nalijte ji do široké mísy a ponořte do ní na pět minut obě ruce. Po vytažení a omytí budou viditelně zdravější. Výhodou lněného semínka je i fakt, že po použití zanechává na pokožce ochrannou vrstvu.

Doporučený článek:  S vůní bylinek je hubnutí mnohem příjemnější. Známé rostlinky podpoří hubnutí a pročistí organismus

Regály lékáren a drogerií jsou plné nejrůznějších druhů kosmetiky na bázi rostliny aloe vera. Pokud ji ale pěstujete doma v květináři, můžete si takovou kosmetiku připravit sami. Odřízněte spodní list z minimálně dva roky staré rostliny, rozřízněte a vyjměte dužinu. Smíchejte ji s citronovou šťávou nebo jemným hydratačním olejem. Vmasírujte do pokožky a už neoplachujte.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/simple-beauty-tips-for-hands/