Jak zjistit počet znaků ve Wordu? Naučte se základní vychytávky tohoto programu

Pokud potřebujete napsat jakýkoliv text, většina uživatelů si na svém počítači otevře právě program Word. Ten se nejčastěji používá pro psaní delších textů, seminárních prací nebo delších dopisů. Zvlášť u delších textů či článků je třeba umět dobře naformátovat text nebo znát počet znaků nebo slov. Jak takovou funkci zapnete?

Textový editor vám pomůže v mnoha ohledech. Nejen, že máte místo, kde můžete psát libovolné texty, ať už do školy, do práce nebo jen tak pro sebe. Využít jej můžete také pro stylování textu, aby vypadal přehledněji a upoutal čtenáře na první pohled.

Doporučený článek:  Vyberte si džíny, které vám budou nejlépe sedět!

Počet slov nebo znaků

Zvlášť u seminárních prací nebo delších textů je třeba vědět, kolik slov nebo znaků váš text obsahuje. Abyste tuto informaci zjistili, musíte si funkci speciálně zapnout. Jak to udělat? Otevřete si vybraný soubor v programu Word. V hlavní nabídkové liště najděte kolonku “Nástroje” a v rozbalené nabídce najdete počet znaků.

Potřebujete znát počet slov nebo znaků? Záleží jen na vás, který z vybraných počítadel zvolíte. Můžete tak jednoduše zjistit, kolik má váš text:

  • stran
  • slov
  • znaků
  • znaků bez mezer
Doporučený článek:  Zahradní maliny ohrožuje několik častých škůdců

Ve světě se dodržují normy

Po celém světě jsou stanoveny nějaké normy na texty, možná je znáte také ze školy. Obecně platí, že jedna normostrana textu odpovídá 1 800 znaků včetně mezer. Spolu s formátováním textu to vychází právě ne jednu stranu.

Dodržujte formátování

Aby váš text vypadal zajímavě, čtivě a přehledně, je nutné také dodržovat základní pravidla formátování. Nezapomínejte proto na nadpisy i podnadpisy, číslování jednotlivých kapitol nebo odrážky. Právě tyto malé změny z vašeho textu udělají opravdový článek nebo seminární práci. Určitou perličkou na vašem textu pak může být obohacení o ztučnění zajímavých nebo důležitých částí textu. Díky nim bude váš text mnohem přehlednější.

Doporučený článek:  Každý rok lidé zbytečně utrácí tisíce korun za topení. Netuší, že ušetřit pomůžou úplné banality