Jak zvládnout léto v podkroví nebo střešním bytě?

Horké letní dny v podkroví nebo střešním bytě mohou být nesnesitelné. Tyto byty se velmi snadno přehřívají a teploty tam mohou dosahovat šílených hodnot. Proto se musíte naučit, jak si prostor efektivně zchladit. Jedině tak si užijete příjemné léto, i když bydlíte pod střechou. Není na tom nic těžkého, ale musíte znát pár triků a držet se těchto postupů.

Správné větrání je základ

Otevřete okna přes noc a brzy ráno je zavřete. K tomu můžete pořídit záclony na střešní okna, abyste si udělali léto doma ještě hezčí. Na větrání nezapomínejte, protože tím si pomůžete nejvíce. Přes den větrejte naprosto minimálně nebo jen v případě, že venku fouká vítr.

Doporučený článek:  Poznat kvalitní vejce v obchodě je lehké. Stačí se podívat na několik jednoduchých symbolů

Kvalitní stínění

Tohle je velmi důležité, a to hlavně u střešních oken. Zvolit venkovní rolety na střešní okno je poměrně jednoduché. Vybrat si musíte míru stínění a také barvu. Nakonec si je nechte instalovat od odborníka a užít si léto v příjemném stínu. Některé z nich izolují i teplo.

Klimatizace nebo ventilátory

Tohle není vhodné řešení pro každého, ale ventilátor vám jistě pomůže. Klimatizace je trochu dražší a není vůbec zdravá. Proto byste si měli dobře rozmyslet, jestli si ji domů pořídíte. Ventilátor je levnější a také mnohem jednodušší na použití.

Doporučený článek:  Jediná chyba zkazí celý vývar. Jen tak do něj hodit sůl se nevyplatí

Tipy na ochlazení

Existuje pár metod, které můžete využít u sebe doma. Jde o naprosto jednoduché věci, ale hodně vám pomohou ve vysokých teplotách. Tyto metody jsou prakticky zadarmo a může je vyzkoušet každý. Jestli máte doma ventilátor, budou fungovat ještě lépe. Můžete vyzkoušet:

  • kostky ledu,
  • lahve s vodou z mrazáku,
  • mokré ručníky.

Živé rostliny

Rostliny vám přirozeně pomohou se zvýšením vlhkosti a snížením teploty v bytě. V lese je také vždy chladněji než ve městě. Kapradiny nebo sukulenty snižují teplotu, aniž byste s nimi museli něco dělat. Stačí, když je budete správně zalévat a užijete si domácí prales.

Doporučený článek:  Zapíchnutím šroubováku do země víme, kdy potřebuje trávník zalít