Šest tipů pro čerstvé květiny ve váze, díky kterým vydrží déle krásné

Svátek všech zamilovaných, první máj, po něm přichází na řadu den matek a další svátky a narozeniny. Prostě skoro každý den je příležitost k tomu, abychom darovali nebo dostali řezanou květinu. Květina interiér rozzáří, navodí atmosféru domova a v neposlední řadě domov provoní. A to nebudeme připomínat, že darovaná květina udělá nevídanou radost. Jak si ale tuto krásnou dekoraci doma udržet ve váze co nejdéle svěží? Nabízíme tyto osvědčené triky.

Měnit vodu

Ať už se jedná o jakoukoli rostlinu, je vhodné každý den vyměnit ve váze vodu. Voda nebude mít tendenci se kazit a bakterie v ní nebudou mít šanci se množit. Vodu je vhodné nalít do vázy studenou.

Doporučený článek:  S ucpaným odtokem si poradíte i bez instalatéra. Domácí metody ho pročistí během chvíle

Zastřihování stonků

Jakmile ve váze měníte vodu, stonky o pár milimetrů pokaždé zkraťte. Nejlépe uděláte, když na květině provedete šikmý řez. Ten zaručí větší plochu, kterou květiny budou pít vodu. Stonek květiny můžete lehce zmáčknout nebo rozpíchat jehlou, aby se voda do rostliny snáze dostala.

Zbytečné listí pryč

Z okrasné kytice je vhodné odebrat přebytečné listy květin. Listy mají tendenci zahnívat a kazit vodu ve váze. Hniloba by se tak lehce rozšířila na ostatní květiny a kytice by přestala dělat parádu velmi brzy.

Doporučený článek:  Při péči o bílé záclony se vyplatí sáhnout po laku na vlasy, octu a citronu
Zdroj obrázku: Freepik

Cukr

Ano, i když to může znít bláznivě, zkuste do vody přidat lžičku krystalového cukru. Cukr důkladně rozmíchejte ve vodě a poté do této sladké vody vložte kytici. Stonek bude díky cukru lépe absorbovat vodu.

Aspirin

Je vědecky prokázáno, že rozpustíte-li aspirin ve vodě, do které dáte kytici květin, květiny vydrží o několik dní déle kvetoucí a krásné.

Umístění vázy

Základním pravidlem pro dlouhotrvající krásu květin je vybrat jim správné stanoviště. Obecně platí, že je vhodné se vyhnout parapetům, kde by se mohly okvětní lístky lehce spálit.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/news/how-to-keep-flowers-fresh-in-a-vase