K příjemnému posezení patří pivo. Kdo ho nevypije, získá bonus navíc

Stejně jako začne sezóna grilování a popíjení drinků na balkóně, stejně tak i začne sezóna otravných much a na večer nepříjemných komárů. První odvážní komáři se objevují již v dubnu a většinou v květnu je jich kolem nás již plno. Komáři se nejčastěji vyskytují u vodních nádrží, kam kladou svá vajíčka, ale také na ně natrefíme v lesích, na dvorech i balkónech. Jak proti nim bojovat, abychom si pobyt na čerstvém vzduchu mohli v klidu užít?

Kde komáry nejčastěji najdeme?

Otravného hmyzu poletují desítky rodů a druhů. Komáři vyhledávají stojaté vody, jako jsou mokřady, rybníky, přehrady, ale také lapače dešťové vody na zahradě. Komáři doslova milují vydatné deště, pokud se počasí neumoudří a přinese mírné povodně, je to pro komáry opravdová báseň.

Zdroj obrázku: Freepik

Komáři a rozmnožování

Komáří samice jsou více škodlivé. Potřebují kvalitní potravu, aby měly dostatek energie naklást vajíčka. Samice se živí právě lidskou krví. Díky ní dostanou do svého malého tělíčka dostatek živin, aby nakladly plnohodnotná vajíčka, ze kterých se postupem času vylíhnou larvy. Samci jsou méně škodliví. Samci se živí nektarem a jejich životní funkce je jasná, oplodnit nakladená vajíčka. Po splnění svého úkolu samci bez milosti hynou.

Doporučený článek:  Heřmánek přinese zklidnění, blahodárně působí na pokožku i vlasy

Jak se zbavit komárů?

Na komáry existují různé repelenty. Někdo doporučuje zapálit svazek bylin na stole, u kterého sedíte, jiný si proti komárům zapálí speciální svíčku s aromatickými oleji, které komárům nevoní. My doporučujeme udělat past z piva a ústní vody. Na přípravu budete potřebovat půl sklenice piva, půl sklenice ústní vody a jednu čajovou lžičku suchého droždí. Tuto směs promíchejte a rozprašovačem nastříkejte na balkón, terasu nebo místo, kde si chcete užít krásné odpoledne bez dotěrného hmyzu.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Repel-Insects-With-Beer