Kočky milují hlazení, skvěle působí i na páníčky. Ne vždy je ale kočce příjemné

Kočka svému páníčkovi často supluje terapeuta. Hlazení hebkého kožíšku je velice příjemné a díky této aktivitě se dokážeme uvolnit, uklidnit, případně i zbavit stresu. Je to ovšem příjemné i pro samotné kočky? Na jejich tělech jsou místa, kterým byste se měli raději vyhnout. Mohlo by to totiž skončit bolestivě. Pro vás.

Jak správně hladit kočku?

Nechte se označit vůní svého chlupáče. Dejte mu pocit bezpečí tím, že dovolíte, aby na vašich rukou zanechal svůj pach. Z toho důvodu mají nejradši, když je lidé hladí v oblasti, kde mají nejvíce potních žláz.

Doporučený článek:  Některé koření dokáže mnohem víc než jen ochutit oběd. Pomůže vyřešit nejeden zapeklitý problém

Nikdy nehlaďte proti srsti! Kočičí srst tímto pohybem může rychle zelektrizovat. To pro ně může být nepříjemné, nebo dokonce až bolestivé. Místo toho je laskejte po hlavě. Mezi ušima, pod bradou, za ušima, nad nosem… Dopřejete tím svým kočičím miláčkům slastné chvíle. Rádi mají také hlazení po hřbetu. Na této části těla můžete kočky i kartáčovat či zesílit své dotyky.

Zdroj obrázku: Freepik

Sledujte řeč těla

Vaše kočka vám sama dá jasně najevo, co se jí líbí a co ne. Bedlivě sledujte její projevy. Nelze předem říct, co se bude líbit zaručeně všem kočkám. Každá má totiž svůj charakter i minulost. Říká se například, že pokud kočka nežila v prvních týdnech života s člověkem a není zvyklá na dotyky, nejspíš si už nezvykne.

Doporučený článek:  Kopřiva, pampeliška a řebříček patří mezi cenné léčivky

Obecně kočky nemají rády dotyky na ocase nebo tlapkách. Taktéž nedoporučujeme hladit jejich bříško, i když některé i to dovolí svým milovaným majitelům. Je to opravdu individuální.

Pokud na vás začne syčet, ukazovat zuby, nebo vás dokonce kousne, okamžitě přestaňte. Nakonec může utéct. Ovšem pokud by se to mělo opakovat, přestane vám důvěřovat. V případě, že si nejste jistí, co má ráda zrovna vaše kočka, začněte pomalými, jemnými klouzavými pohyby. Uhlazujte srst po linii jejího těla.

Doporučený článek:  Díky fotkám si snadno ověříme, komu jsme půjčili konkrétní věc

Jakou máte zkušenost vy? Co preferuje váš kočičí mazlíček?

Zdroj: https://www.livescience.com/66013-best-way-to-pet-your-cat.html