Konec probdělým nocím. Klidný spánek a snadné usínání přinese každodenní večerní rituál

Mnoho lidí po celém světě má problémy se spánkem. Spánek je nedílnou součástí našeho života a při jeho nedostatku se můžeme v dlouhodobém horizontu těšit na mnoho zdravotních problémů. Z tohoto důvodu je důležité, abychom spali každou noc zhruba 8 hodin. Pro hodně lidí je to velmi těžké, protože se jim těžko usíná, a mnoho z nás to řeší léky na spaní. To je ale jen krátkodobé řešení, které nepřinese nic dobrého. Proto se dnes podíváme na způsoby, jak přivést spánek do svého života.

Mějte pevný plán

Může to znít nudně, ale každý večer byste se měli snažit dělat podobné činnosti. Dát si sprchu, číst knihu, udělat si večeři, vypít bylinkový čaj, vyčistit si zuby apod. To vám hodně pomůže. Stejně tak byste se měli snažit chodit do postele ve stejnou dobu, aby vaše tělo vědělo, že se má připravit na odpočinek. Před spaním si také nezapomeňte vyvětrat (na cca 15–20 minut). Ideální teplota je 18 stupňů, ale každý to má nastavené trochu jinak.

Zdroj obrázku: Freepik

Odložte technologie a myslete pozitivně

Tuto radu už jste jistě slyšeli. Modré světlo z televize a chytrých telefonů nutí náš mozek, aby neustále pracoval. Navíc si myslí, že je neustále den. A právě kvůli tomu často nemůžeme usnout. Vypněte proto televizi a odložte mobilní telefon alespoň hodinu před spaním. Vezměte si místo toho knihu nebo si zahrajte společenské hry s partnerem. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Doporučený článek:  Čerstvé šťávy rozpohybují líný metabolismus a vrátí tělo do formy. Užijte si novou vlnu energie

Pozitivní myšlení může ve vašem životě hodně změnit. Před spaním se zaměřte na své tělo. Dýchejte klidně a zhluboka. Zároveň myslete na něco krásného, například na své oblíbené místo. Můžete si představovat, že se procházíte lesem, lezete po horách nebo jste na procházce po pláži. Záleží na tom, co vás nejvíce uklidňuje a co máte nejraději.

Vyzkoušejte sílu levandule

Asi dvě hodiny před spaním si dejte příjemnou koupel. Uvolníte si svaly a napětí v celém těle. Teplota vody ve vaně by měla být asi 38 stupňů. Do vody přidejte 10–‍15 kapek levandulového esenciálního oleje, který vám zaručeně pomůže usnout a nádherně se uvolnit. Nemusíte se přitom namáčet příliš dlouho, ideální je koupel o délce asi 10–15 minut.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/article/292634