Koupel s citronem prospěje pokožce nohou

Máte náročnou práci a každý den si přejete, aby vám někdo namasíroval nohy? Už nebudete potřebovat péči odborníka, protože si vystačíte sami. Koupel ve vodě s citronem se stane vaším oblíbeným rituálem, který budete chtít dělat každý den. Jak si ulevit od bolesti nohou a jak je osvěžit?

Ke koupeli vám stačí suroviny z kuchyně

Zapomeňte na drahé prostředky, které mohou víc uškodit než pomoci. Potřebovat budete pouze produkty, které najdete v kuchyni. Tato metoda koupele je známá už několik staletí. Je levná a hlavně opravdu uleví. Vaše nohy budou vypadat skvěle a vy se také budete skvěle cítit. Proč si namáčet nohy pravidelně do citronové vody? Uvolníte tím nejen nohy jako takové, ale účinkovat to bude především na nervovou soustavu.

Doporučený článek:  Bramborám se nemusíme vyhýbat ani při redukční dietě

V chodidlech totiž najdete mnoho nervových zakončení. Koupel, do které přidáte trochu citronu, tak uvolní napětí z celého dne a budete se cítit opravdu odpočatí. Odstraníte tím také toxiny, které se do vašeho těla dostaly během celého dne. Proto nemusíte vodu s citronem pouze pít, ale můžete ji využít také tímto způsobem. Citron totiž detoxikuje celého tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyžeňte toxiny z těla

Koupelí v citronové vodě si také můžete přivodit lepší spánek. Je to velmi účinný způsob, jak si odpočinout od všeho stresu, který nás denně obklopuje. Dostatek spánku, který si dopřejete každou noc, bude mít velký vliv nejen na zdraví, ale také na váš vzhled. Budete mít lepší imunitu a lépe bojovat s nemocemi. Citronová voda vám také dodá dostatek energie. Je to dané právě tím, že citron odstraní toxiny a vy se budete cítit lépe.

Doporučený článek:  Přestat s kouřením vyžaduje pevnou vůli. Odvykání podpoří také známá bylinka

Jak si ale takovou koupel připravit? Je to velmi jednoduché. Budete potřebovat hrnek mořské soli, lžíci jedlé sody, lžíci olivového oleje, tři lžíce citronové šťávy a také pár plátků citronu. Mísu naplňte surovinami a také vodou. Zamíchejte, namočte si nohy a relaxujte asi deset minut. Poté otřete odumřelou pokožku a nohy si namasírujte. Nakonec nohy dejte do čisté vody a osušte.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/lemon-5-powerful-healing-remedies-of-this-tangy-fruit-infographic