Kouř z bobkového listu navrátí do domova harmonii a dobrou energii. Zároveň vyžene všechen nevítaný hmyz

Nepoužívejte bobkový list jen k doladění chuti omáček a polévek, zkuste z něj dostat maximum. Vavřín vznešený je významnou léčivou bylinou, ale napadlo vás někdy jej zapálit? Kouř z vavřínu je zajímavý nejen svými léčivými vlastnostmi. Pojďme si o něm povědět více.

Vavřín vznešený

Tato rostlina je známá již od starověku, kdy byl vavřín velmi uznávanou bylinou. Název této rostliny je spjat s ikonografií a náboženstvím. Vavřínové věnce byly považovány za symbol dokonalosti a ušlechtilosti. Nosili je na hlavách přední básnící, panovníci, váleční hrdinové i sportovci. Pro Římany byl tento věnec symbolem moudrosti a slávy. Původně vavřín pochází z Malé Asie a jižních částí Balkánského poloostrova. Jedná se o vysoký stálezelený strom, který dorůstá až do výšky 18 m. Dospělé listy dosahují šířky až 4 cm a délky až 12 cm.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké je použití bobkového listu?

Jak již jsme psali, bobkový list můžete použít v kuchyni jako koření pro dochucení omáček a polévek. Toto koření má mírně nahořklou chuť s nádechem citrusů. Můžete jej použít jako léčivou bylinu pro přípravu tinktur a odvarů. Ale co je také neobvyklé, dá se použít i jeho kouř. Složky kouře z bobkového listu působí na centra v našem mozku, která zodpovídají za dobrou náladu. Jeho vůně má uklidňující a relaxační vlastnosti. Vůně je lidskému organismu velmi příjemná, naopak komárům tento kouř velmi páchne. Nabízí se zde tedy další použití. Jako odpuzovač nepříjemného hmyzu, a to bez použití chemických jedů.

Doporučený článek:  Moly z kuchyně vyžene důkladný úklid a domácí repelent

Co je potřeba k zapálení vavřínu?

Pro bezpečné zapálení bobkového listu se doporučuje použít talíř, na který položíte pár lístků této byliny. Sirkami bylinu opatrně zapalte. Plamen velmi snadno chytí, protože jsou lístky většinou velmi suché. Aromatický kouř se tak bude rychle šířit po místnosti.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/home-remedies/burn-bay-leaves-to-get-rid-of-stress-and-anxiety-instantly-762516/