Kručení v žaludku neznamená vždy hlad. Provázet může řadu nepříjemných onemocnění

Kručí vám pravidelně v břiše, ale přitom nemáte hlad? Nemusí to být pouze touha po jídle, když vám kručí v žaludku. Zvuky, které vycházejí z břicha, mohou znamenat zdravotní problémy. Dávejte si pozor, jak často vám v břiše kručí a jak často to souvisí s hladem. Odkud se vlastně bere kručení v břiše?

Jaké jsou další příznaky kručení v břiše?

Jaké okolnosti provázejí kručení v břiše? Na to byste si měli dávat pozor, pokud nejde o případ, že máte hlad. O správném fungování vašeho trávení vám dá vědět právě kručení v břiše. Je to signál, že střeva fungují a pracují správně. Potrava se v žaludku smíchá se šťávami, ze kterých se stávají plyny, a jejich pohyby se projeví tím, že vám kručí v břiše.

Doporučený článek:  Brambory mohou způsobit vážnou otravu. Správné skladování je důležitější, než se zdá

Pro mnoho z nás je to ale trapas, když je ticho a najednou nám začne kručet v břiše. Značí to nejen hlad, ale také například problémy s plynatostí. Na druhou stranu pokud ze střev nevychází žádné zvuky, může to znamenat neprůchodnost střev a to je stav, který je nutné řešit s lékařem. Jestliže si váš žaludek zvykne na pravidelný příjem potravy, bude velmi těžké ho ošálit. Denní doba je velmi důležitá, proto když jídlo tělo nedostane včas, ozve se.

Zdroj obrázku: Freepik

Kručení v břiše může značit spoustu nemocí

Co se týče nemocí, některé se mohou projevit právě kručením v žaludku. Může to značit například záněty v žaludku, otravu jídlem, nadprodukci trávicích kyselin nebo prasknutí peptického vředu. Jsou tu i další problémy, se kterými se můžete potýkat. K tomu všemu se mohou objevit bolesti břicha, pocit plnosti, i když máte hlad, ale také častá plynatost. V takovém případě raději navštivte lékaře.

Doporučený článek:  V posteli nikdy nejsme sami. Malých zvířátek se zbavíme pouze výměnou povlečení

Kručení v břiše může souviset také s potravinovými alergiemi. Jestliže sníte potravinu, kterou váš žaludek nestráví, dá to najevo právě nepříjemnými zvuky. Proto si dejte pozor na potraviny, které jíte. Nevhodný bude nadbytek cukru, stejně jako smažené nebo tučné pokrmy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/abdominal-sounds