Kvalitní večeře je základem klidného spánku. Zakázané potraviny a nápoje rovnou vyřaďte

Pokud si chcete zajistit kvalitní spánek, rozhodně byste před spaním neměli jíst těžká jídla, která budou navíc vysoce kalorická. Jídlo, které nebude vhodné ke konzumaci před spaním, může způsobit problémy nejen se spánkem samotným, a proto je vhodné vědět, jaké potraviny můžete jíst a jak dlouho před spaním si je dopřát, aby se vám spalo dobře.

Večer si dávejte pouze zdravé potraviny

Jaké potraviny zvolit, aby se vám dobře usínalo? Nejen večeři, ale také ostatní jídla byste měli vařit z kvalitních surovin, které jsou snadno dostupné. Všechno to souvisí nejen se spánkem, ale také s hubnutím. Jedině zdravým životním stylem budete mít kvalitní život, který bude plný nejen dobrého spánku. Nezdravé potraviny byste ze svého jídelníčku měli vymazat úplně.

Doporučený článek:  Skandinávská inspirace pro životní štěstí: postačí vám jediná změna v myšlení

Jezte pravidelně, pravidelně si také dopřávejte kvalitní tekutiny. Zapomeňte na slazené nápoje, sladkosti, alkohol nebo kouření cigaret. To všechno může ovlivnit kvalitu spánku, ale také to, jak se budete cítit. Sladkosti jsou plné jen prázdných kalorií, které vám sice na krátkou dobu dodají energii, ale po nich budete ještě více hladoví. Není tak vhodné si je dávat před spaním.

Zdroj obrázku: Freepik

Co tedy jíst k večeři, aby to bylo zdravé a zároveň plné živin?

Večeře by neměla být příliš kalorická. Proto vybírejte potraviny, které obsahují hlavně omega-3 kyseliny, které příznivě působí na mozek. Právě nedostatek těchto kyselin může způsobovat problémy se spánkem. Hlavním zdrojem jsou ryby, a právě proto se hodí k večernímu jídlu. Bílkoviny zase získáte z kuřecího prsního řízku, libového masa nebo mléčných výrobků.

Doporučený článek:  Hygge vnese do domova i celého života harmonii a klid

K večeři je vhodné si dát i dostatek zeleniny. Můžete si ji přidat ke každému jídlu, snadno s ní můžete nahradit také přílohy (brambory, knedlíky nebo nudle). Denně byste si měli dát alespoň kilogram zeleniny a nebojte se vyzkoušet i nové druhy. Nejvíce vitaminů a živin dostanete ze syrové zeleniny, ale lidé si ji také připravují na páře nebo grilují.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/bedtime-snacks-help-you-fall-asleep/