Lak na vlasy ulehčí život. Dokáže mnohem víc než vytvořit krásný účes

Jestli se chystáte na velký úklid, ale zároveň nechcete používat chemické prostředky, můžete využít jeden jediný. Tím je lak na vlasy, který se hodí nejen na zafixování účesu, ale má mnoho využití také v domácnosti. Lidé, kteří milují čistotu, ho rádi používají na čištění. Proč se vyplatí ho používat a proč je tolik oblíbený?

Lakem na vlasy můžete odstranit chlupy od zvířat

Chlupy zvířecích mazlíčků mohou být úplně všude. Při čištění to může být velký problém. Hadřík ale stačí pouze nastříkat lakem na vlasy a poté s ním otřít místa, která jsou plná chlupů. Koberec nebo pohovka budou rázem znovu čisté. Lak také zabrání tomu, že se budou chlupy znovu lepit na stejné místo. Je to skvělý pomocník také při čištění skvrn.

Doporučený článek:  Rozmražení masa nemusí trvat celý den. Pomůže trouba nebo obyčejná voda

Skvrna od kávy nebo čaje se může snadno objevit i na halence. Pokud ale špinavé místo postříkáte lakem na vlasy a 15 minut počkáte, můžete si být jistí, že se lak vstřebá do skvrny a vy ji pak snadno vyperete. Hodit ji můžete přímo do pračky nebo ji vyprat ručně v teplé vodě s trochou pracího prostředku.

Zdroj obrázku: Freepik

Chybí vám leštidlo na boty nebo potřebujete utřít prach z nábytku?

Jestli máte prach na nábytku, můžete ho snadno vyřešit právě pomocí laku na vlasy. Na kuchyňskou linku nebo nábytek nastříkejte lak na vlasy, nezapomeňte ho nastříkat z dostatečné vzdálenosti. Jestli ho nastříkáte moc zblízka, může se stát, že nábytek bude lepit a objeví se na něm skvrny. Lak na vlasy pak můžete použít také jako leštidlo na boty. Rovnoměrně ho nastříkejte na boty a vyleštěte hadříkem.

Doporučený článek:  Využijte povlaky na polštáře efektivně. Místo vyhození ještě zajímavě poslouží

Nemáte čas žehlit záclony? Můžete si pomoci lakem na vlasy. Po vyprání je dejte na jejich místo a poté je postříkejte lakem na vlasy. Bude fungovat stejně jako na vlasy, protože záclony zpevní a vytvoří ochrannou bariéru nejen proti prachu. Záclony budou vypadat znovu jako nové.

Zdroj: https://cleaning-hacks.sharkclean.co.uk/7-hairspray-hacks-that-can-help-you-at-home/