Léčivé sirupy z květů si snadno připravíte sami doma. Zaženou nachlazení a zklidní podrážděnou pokožku

Domácí lékárničky jsou většinou plné medikamentů z lékárny. Rozhodně by v ní ale neměly chybět sirupy nebo jiné léky přírodního původu. Pomohou mnohdy mnohem více než ty kupované, které jsou plné chemických látek. Jak si vyrobit například květové sirupy, které pomohou nejen při nachlazení?

Květ měsíčku pomůže při odřeninách

Olej z květů měsíčku se bude hodit nejen na proleženiny, ale pomůže také na omrzliny nebo odřeniny. Jeho příprava je velmi jednoduchá a v lékárničce ho pak můžete skladovat i několik týdnů, pokud bude mít správné podmínky. Vezměte si dvě hrsti čerstvých nebo sušených květů a zahřívejte je v půlce hrnku oleje po dobu dvou minut. Oheň by měl být jen mírný, poté odložte na chladné místo.

Doporučený článek:  Ovesné vločky jsou nejlepším začátkem dne. Na dlouhou dobu zasytí a prodlouží mládí

Druhý den znovu olej zahřejte a poté ho nechte zcela vychladnout. Sceďte ho, nalijte do sklenice a postižená místa si olejem natírejte i několikrát denně. Urychlíte tím hojení odřenin a zabráníte vzniku zánětu. Připravit si můžete i sirupy nebo odvary z jiných bylinek, které si můžete pěstovat doma na balkoně. Některé jsou vhodné také k inhalaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Nasbírejte si pampelišku nebo lipový květ

Hodit se bude také pampeliška, kterou si můžete přes léto nasbírat a nasušit a na podzim se bude hodit k výrobě sirupu, který zamezí prvním příznakům nachlazení. Sušené květy pampelišky zalijte litrem vody, přidejte k nim dva citrony, které předtím nakrájejte na čtvrtky, a dvacet minut vařte. Poté odstavte z ohně, nechte 24 hodin stát a slijte. Přidejte 1–2 sklenice cukru, tři hodiny duste a dávejte si lžíci sirupu 4× denně.

Doporučený článek:  Pití piva může skončit i fatálně. Rakovina není jediný následek holdování alkoholu

Udělat si můžete sirup také z lipového květu. Sníží horečku a uklidní tělo i mysl. Dvě polévkové lžíce květů dejte do dvou hrnků vroucí vody, přikryjte a nechte louhovat 25 minut. Sceďte a odvar pak můžete pít po půl skleničce 3× denně vždy po jídle. Příznaky nachlazení by měly do několika dní zmizet.

Zdroj: https://thechalkboardmag.com/diy-floral-syrups