Myčku na nádobí vyčistíme i pomocí domácích prostředků

Myčka nádobí je velmi šikovným pomocníkem, který vám každý den ušetří hodně práce a námahy. Právě proto ho v dnešní době najdete téměř v každé kuchyni. Hodně lidí si myslí, že se myčka čistí sama. Není to pravda. Dobrou zprávou ale je, že na ni můžete použít jen běžné (ekologické) produkty, které máte neustále po ruce ve své kuchyni.

Ocet

Bílý (nebo lihový) ocet je zcela přírodní a bezpečný pro použití v myčce na nádobí. Do prázdné myčky vložte hrnek bílého octa. Položte ho na horní rošt myčky. Zapněte program s nejvyšší teplotou, přeskočte cyklus sušení a nakonec otevřete dvířka myčky. Musí přirozeně vyschnout a zároveň se zbavit octového aroma. S bílým octem můžete umýt také části myčky, které lze vyndat.

Doporučený článek:  Ucpaný odtok pomůže uvolnit jedlá soda, ocet nebo citron

Jedlá soda

Postačí vám jeden šálek jedlé sody, kterou nasypete na podlahu do myčky. Potom spusťte krátký program s vysokou teplotou. Nedávejte do myčky tabletu na mytí. Přeskočte cyklus sušení a potom nechte myčku vyschnout s otevřenými dvířky. Jedlá soda má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, takže vaše nádobí bude nádherně čisté a spotřebič bude fungovat déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Bělidlo

Hloubkové čištění můžete provést také pomocí bělidla. Nalijte jeden hrnek bělidla do misky, která je vhodná do myčky. Postavte ji na horní stojan a potom postupujte jako u předchozích metod. V tomto případě je nejdůležitější, abyste nepoužívali bělidlo v nerezové myčce nebo v případě, že jsou v ní nerezové části. Bělidlo je poškodí.

Doporučený článek:  Domácí wellness koutek vytvoří prostor pro klidný odpočinek

Jak často čistit myčku?

Podle odborníků byste měli hloubkové čištění myčky provést jednou za měsíc. Jestli tento přístroj používáte jen občas, nemusíte to dělat tak často. Při pravidelném používání si dejte záležet, abyste ji pravidelně čistili. Prodloužíte tím její životnost a zajistíte, že bude správně fungovat. Navíc nespotřebuje více energie, než je nezbytně nutné.

Zdroj: https://www.southernliving.com/food/kitchen-assistant/how-to-clean-dishwasher