Nakrmte svou orchidej, pokvete několik měsíců v kuse. Banánová slupka už nikdy neskončí v koši

Někdy zalévání vodou nestačí k tomu, aby orchidej krásně rozkvetla. Namísto toho, abyste kupovali drahá speciální hnojiva na orchideje, stačí, když použijete obyčejnou banánovou slupku. Takto zužitkujete odpad a vaše květiny se vám za to odvděčí.

Získejte levné a účinné hnojivo pro orchideje

Banánové slupky jsou bohatým zdrojem cenných živin, včetně fosforu, draslíku, vápníku, hořčíku a síry. Většina lidí slupky automaticky hází do koše, milovníci květin by však tento zvyk měli hned změnit. Tato kombinace posiluje kořeny rostliny, mobilizuje jejich růst a chrání je před škůdci. Díky tomuto hnojivu si budeme moci užít krásně kvetoucí orchidej.

Doporučený článek:  Vyčistit hliníkové nádobí není nemožné. Všechny skvrny mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku

O květiny je vždy lepší pečovat s různými přírodními prostředky než těmi chemickými. Chráníme tak sebe, své květiny i životní prostředí. Banány nemusíte použít jen jako hnojivo nebo při polévání. Díky banánovým slupkám mohou listy našich rostlin krásně zářit. Stačí, když vnitřní stranou slupky otřete listy. Zbavíte je tak prachu, vyživíte je a budou se krásně lesknout.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zpracovat banánovou slupku, aby sloužila jako hnojivo

Příprava je velmi jednoduchá, i když způsobů využití je vícero. Tekuté hnojivo je však snáze vstřebatelné kořeny orchidejí, takže si z něj vezme nejvíce prospěšných látek. Nakrájejte si slupku na malé kousky a usušte je troubě. Po vychladnutí je rozdrťte nebo pomelte mlýnkem na prášek. Jednu polévkovou lžíci prášku zalijte sklenicí horké vody. Po vychladnutí můžete použít k zalévání.

Doporučený článek:  Sněhově bílé záclony rozsvítí každý interiér. Zářivou barvu jim navrátí jednoduché domácí metody

Můžete také zkusit připravit odvar ze slupek. Připravte si tři banánové slupky, umístěte je do větší nádoby a zalijte dvěma litry teplé převařené vody. Nádobu zavřete a nechte stát na tmavém místě dva nebo tři dny. Potom odvar přeceďte přes látku a nalijte do láhve, ze které se vám bude vaše orchidej dobře zalévat. Pokud však nemáte chuť nebo čas připravovat taková hnojiva, stačí, když vložíte banánovou slupku do nádoby s vodou, se kterou běžně zaléváte květiny.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/orchids-like-banana-peels-57514.html