Naučte se nakupovat chytře. S několika triky ušetříte měsíčně potraviny i nemálo peněz

Nakupování sice vypadá jako jednoduchá věc, ale má svá pravidla, která je potřeba dodržovat. Někteří lidé se neobejdou bez seznamu, podle kterého nakupují, a tím zajistí, že neutratí peníze navíc a koupí jen věci, které potřebují. Je dobré si nákup vhodně naplánovat.

Nejdříve je nutné si vymezit částku, kterou potřebujete na nákupy

Definování rozpočtu patří mezi nejdůležitější věci, které byste měli udělat, než se vydáte na nákupy. Díky tomu si stanovíte hranici a nebudete kupovat výrobky, které v rozpočtu nejsou, protože by vám pak nezbyly peníze na to potřebné. Kupujte jen to, co potřebujete, pokud bude zboží v akci, rozhodně ho neberte jen proto, že je zlevněné! Neušetříte, naopak utratíte mnohem více peněz.

Doporučený článek:  Nechat nabíječku v zásuvce se může vymstít. Hrozí úraz i požár

Dobré je si vytvořit jídelníček na celý týden, abyste věděli, co budete nakupovat, a také si můžete naplánovat nákup tak, že neutratíte zbytečné peníze navíc. Jistě, pro pečivo půjdete každý druhy den, ale maso, zeleninu a další potraviny můžete nakoupit na celý týden dopředu. Nejdříve si vypište potraviny, které budete potřebovat, následně se zaměřte na kosmetiku a čisticí prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Až budete mít seznam napsaný, srovnejte ho s vaším rozpočtem

Nákupní seznam musíte porovnat s částkou, kterou jste si na nákup určili. Pokud bude hodně peněz chybět, bude nutné seznam trochu upravit nebo najít peníze navíc, které vložíte na nákup. Můžete si také připravit nákupní tašky, do kterých budete nákup dávat. Nepoužívejte jednorázové pytlíky, ale kupte nebo si vyrobte tašky, které můžete použít opakovaně.

Doporučený článek:  Ucpaný odtok lze vyřešit čtyřmi domácími metodami

Poslední fází nakupování je určení správného obchodu, kde koupíte nejlépe všechno, co máte na seznamu. Můžete si dnes vybrat mezi spoustou obchodů, možná bude nejlepší jít do takového, kde mají několik položek ze seznamu v akční ceně. Nekupujte toho ale víc, než potřebujete. Při nákupu se vždy držte seznamu a nekupujte potraviny, které budete mít jen na chuť nebo vám budou ležet v lednici. Nezapomeňte také kontrolovat datum trvanlivosti výrobku a při větším nákupu zkontrolujte, jestli sedí ceny s tím, co jste zaplatili.

Zdroj: https://www.clevergirlfinance.com/blog/how-to-stop-spending-money/