Vitamínový sprej podpoří v růstu papriky, rajčata i okurky

Ekologické pěstování domácí zeleniny je úžasná věc. Během sezóny se ale vyplatí sáhnout po vitamínových kapslích, které budou fungovat jako hnojivo pro zeleninu. Postřik můžete použít pro jakoukoli zeleninu a podpořit její růst, velikost plodů i chuť. Nejlépe funguje na papriky, rajčata a okurky. Vyzkoušíte tuto jedinečnou možnost hnojiva?

Co je vitamínový sprej?

Nejjednodušší způsob, jak můžete podpořit růst rostlin, je použití přírodního hnojiva. Bohužel tímto způsobem může dojít k přehnojení. Mnohem lepší je použití vitamínových postřiků, které rostlinám dají vše potřebné ve správných dávkách. Navíc bude zelenina chráněná před škůdci a houbovými chorobami. Tento ekologický postřik se vám vyplatí na všech frontách.

Doporučený článek:  Dušičky se blíží a náhrobky našich blízkých si zaslouží vyčistit. Díky kyselině budou jako nové

Co budete pro výrobu spreje potřebovat? Nejdůležitější jsou vitamíny skupiny B, a to hlavně B6 a B12. Vitamín B6 chrání rostlinu před náhlými změnami teplot a onemocněním nejrůznějšího druhu. Vitamín B12 stimuluje růst a podporuje ideální vývoj zeleniny. Díky tomu budou rostliny zdravé, velké a úroda bude doopravdy velká. Těšit se můžete na mnohem větší úrodu, než na kterou jste zvyklí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak a na co vitamínový sprej používat?

Výroba vitamínového spreje je velmi jednoduchá. Potřebovat budete 5 litrů vody o pokojové teplotě a dvě kapsle vitamínu B6 a vitamínu B12. Kapsle musíte celé rozpustit ve vodě, aby hnojivo fungovalo správně. Hotovou směs nalijte do lahve s rozprašovačem, abyste mohli směs pohodlně použít na hnojení rostlin na zahradě nebo balkoně.

Doporučený článek:  Proutěný a ratanový nábytek je nadčasový doplněk, který stále může vypadat jako nový

Postřik z vitamínu B6 a B12 je velmi levný a tablety koupíte v každé lékárně. Zelenina je často náchylná na choroby a každé pochybení může ovlivnit velikost úrody. Jestli chcete tento postřik využít na maximum, měli byste ho aplikovat hlavně na rajčata, okurky a papriky. Účinky na rostlinách uvidíte za velmi krátkou dobu, pravděpodobně již za dva dny.

Zdroj: https://www.motherearthnews.com/organic-gardening/vitamins-for-vegetables-zmaz89mjzshe/