Nejvyšší čas vyměnit starý sporák za indukci. Vaření na ní je radost, šetří čas i peníze

Indukční desky jsou v moderních kuchyních důležitým prvkem. Někteří uživatelé si je pochvalují, jiní mají z této technologie stále obavy. Jak indukční varná deska funguje a kolik energie potřebuje na vaření? Na všechny důležité otázky se nyní podíváme, abyste při koupi nového sporáku měli všechny potřebné informace.

Jak vařit na indukční varné desce?

Na různé sporáky můžete používat různé nádobí. Pro vaření na tomto typu sporáku potřebujete hrnce z feromagnatické oceli. Smaltované, keramické a nerezové hrnce bez speciálního dna použít nemůžete. Důležitý je také průměr hrnce, který nesmí přesáhnout průměr varné zóny. Jestli chcete ušetřit elektřinu při vaření, tento sporák je pro vás nejlepší.

Doporučený článek:  Na vytápění můžeme ušetřit jednoduše i bez ztráty komfortu

Celých 95 procent tepla jde do potravin, takže nebudete zbytečně plýtvat teplem a energiemi. Navíc se deska automaticky vypne, jakmile sundáte hrnec. Indukční varná deska je efektivní a zahřeje hrnce i pánve rychleji. Díky tomu je i vaření mnohem kratší. Velkou výhodou je také snadná údržba. Během vaření ji můžete snadno otřít, protože je teplá jen plotýnka, kterou používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vybrat dobrou indukční varnou desku?

Při výběru myslete na velikost. Většinou mají šířku 60 cm a čtyři varné zóny, ale najdete také širší plotnu se šesti varnými zónami. Podívejte se, jestli má deska funkce, jako je rychlé vaření, časovač, automatická detekce pánve apod. Bude to velmi důležité pro pohodlné vaření ve vaší kuchyni. A nezapomínejte ani na zajímavý design varné desky. Díky tomu na ní budete rádi vařit.

Doporučený článek:  Vodu z vařených brambor je škoda vylít. Skvěle se uplatní v kuchyni, koupelně i na zahradě

Jak na údržbu indukční varné desky? Nečistoty odstraňte co nejdříve, aby nestačily zaschnout. Používejte měkké utěrky z mikrovlákna a jemné čisticí prostředky. Nikdy nepoužívejte drátěnku a používejte jen měkkou část houbičky. Jinak budete riskovat poškrábání nebo jiné poškození, které již nepůjde napravit.

Zdroj: https://www.donsappliances.com/blog/benefits-of-induction-cooktop