Nenechte se zlákat předraženými krémy. Pevné pokožky jde dosáhnout mnohem jednodušeji

Kůže patří mezi největší orgány lidského těla. Bohužel je to také orgán, který je nejčastěji vystavován různým rizikům. Je to bariéra, která naše tělo chrání, a je potřeba o ni pečovat s láskou. Nejúčinnějším způsobem je zdravá strava, která kůži podpoří. Co tedy jíst, abyste svou pokožku zpevnili?

Je vhodnější kosmetika, nebo dieta?

Kůže to s lidským tělem nemá vůbec jednoduché. Kontakt s vnějším prostředím pro ni může být velmi nebezpečný. Rozdílné teploty, vlhkost nebo další faktory mohou ovlivnit nejen její vzhled, ale také funkčnost. S věkem kůže ztrácí pružnost, zářivost a také pevnost. Proto je vhodné jíst potraviny, které zaručí její pevnost, a tím její ochranu. Fyzická pohoda je pro člověka velmi důležitá.

Doporučený článek:  Láska napsaná ve hvězdách: Střelci touží po dobrodružství, Panna zůstává chladnou

Mezi pravidelnou péči o kůži ale nepatří krémy, jak by se mohlo na první pohled zdát. Reklamy a kosmetický průmysl ale zaručují, že si většina z nás krém skutečně koupí. Bohužel v sobě obsahují látky, které na povrchu naši pokožku zpevní, na druhou stranu jsou ale plné chemických látek, které jí mohou škodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si zajistit pevnou pokožku?

Stav naší pokožky hodně ovlivňuje to, jak vypadáme. Pokud ji máme suchou, většinou nám to přidá několik roků navíc. Jestliže se o svou kůži staráme, budeme vypadat dobře do vysokého věku. Stav, ve kterém je naše kůže, pak hodně vypovídá o tom, jak se staráme nejen o ni, ale také o naše celkové zdraví.

Doporučený článek:  Předražené krémy jsou zbytečné. Na akné působí nejlépe bylinka, která roste na každé louce

Pevná pleť je elastická, vypnutá a hladká. Dietou si můžete pomoci k tomu, že budete vypadat mladší. S věkem slábnou kolagenová vlákna, ale také se snižuje schopnost buněk zadržovat vodu. Proto je vhodné jíst potraviny, které pokožku znovu napnou. Potřeba budou hlavně vitaminy E, A nebo C. Také je potřeba tělu dodat zinek, selen nebo měď. Dávejte si zelený čaj, ryby, zdravé tuky například v ořeších nebo celozrnné potraviny. Do zeleninových salátů si pak můžete přidat trochu olivového oleje.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-foods-for-healthy-skin