Nenechte své květiny o dovolené trpět. Díky jednoduchým trikům s vodou nebudou strádat žízní

Dovolená se blíží a vy přemýšlíte, jak přežijí oblíbené rostliny bez vás? Nejlepším způsobem je najít si dobrého souseda, kterému byste svěřili nejen své rostliny, ale také klíče od domu.

Máte štěstí, pokud takového souseda máte. Mimo předání klíčů byste mu měli sdělit také rady, jak zalévat jednotlivé rostliny. Vy víte nejlépe, kolik vody potřebují vaše rostliny a jak často se mají zalévat. Pomůžete mu, když ke každé květině dáte lístek s instrukcemi.

A co když takto spolehlivého souseda nemáte?

Jedna věc je jistá: rostliny nemohou být ponechány dlouhou dobu bez vody. Zejména v létě při vysokých teplotách. K tomu, abychom se postarali o naše krásné květiny i v době, kdy budeme na dovolené, postačí vhodná příprava. Z rostliny odstraňte všechny suché listy, vložte je do vany a osprchujte je. Sprchování by nemělo trvat příliš dlouho, ale stálo by za to, aby byly listy také opláchnuté od prachu. Poté do misek pod květiny položte oblázky, které zalijete vodou. Pokud nemáte oblázky, postačí namočené noviny, které vodu nasají a postupně ji květině uvolní.

Doporučený článek:  Proti mravencům v zahradě funguje několik přírodních prostředků

V teplém létě můžete rostliny přesunout dále od přímého slunečního světla. Ano, rostliny by měly mít přístup k slunečnímu světlu, ale po několik dní se jim nic nestane, pokud jej mít nebudou. Omezená dostupnost světla způsobí, že budou růst pomaleji, a tím se sníží množství vody, kterou budou potřebovat. Nedoporučuje se nalít velké množství zálivky do spodní části květináče. Velká vlhkost může způsobit i hnilobu kořenů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším osvědčeným způsobem je použít k zálivce obrácenou láhev

Budete se divit, ale pokud naplníte například láhev od vína vodou, obrátíte ji a zapíchnete do květináče, voda se bude postupně uvolňovat a květina tak bude mít svůj přísun vody. Při této metodě dávejte velký pozor, abyste neporušili kořenový systém květiny.

Doporučený článek:  Dešťová voda je zdarma, použít lze na různé způsoby

Ale pokud nechcete experimentovat a obáváte se, že to nebude pro vaši zelenou chloubu vhodné, můžete si v zahradním centru koupit speciální zavlažovací systém pro domácí potřebu.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/a33563512/how-to-keep-your-plants-alive-while-youre-on-vacation/