Pupínky v uchu? Zbavte se jich pomocí domácích prostředků!

Akné nebo pupínky vznikají nadměrným vylučováním mazu z mazových žláz, kdy se póry mohou ucpat. Nejčastěji trápí akné na obličeji, ale výjimkou není ani na zádech, dekoltu nebo trupu. A co teprve v uších, kde jsou pupínky jen těžko odstranitelné a velmi bolestivé. Vznikají nahromaděním ušního mazu, vlivem nečistot nebo při pobytu v prašném prostředí. Odborníci nedoporučují jejich vytlačování, mohlo by dojít k rozšíření a zánětu. Ale jak se jich zbavit? Pomohou účinné domácí prostředky!

Zdroj obrázku: Freepik

1.    Olej z čajovníku

Jak účinně zlikvidovat pupínky v uchu? Účinným prostředkem je olej z čajovníku, který má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Vzhledem k citlivosti ušního bubínku je však nutné jej před použitím vhodně naředit, ideálně nakapejte pár kapek oleje z čajovníku do lžičky jiného oleje, výslednou směsí potírejte pupínky v uchu několikrát denně pomocí vatové tyčinky.

Doporučený článek:  Známé ovoce je největší spojenec všech hospodyněk. Varná konvice bude díky němu znovu zářit čistotou

2.    Bazalka

Dalším vynikajícím prostředkem pro odstranění pupínků z ucha jsou čerstvé listy z bazalky, která má protizánětlivé a antibakteriální účinky, napomáhá také regeneraci epidermis. Natrhejte čerstvé lístky, nadrťte je až pustí šťávu, poté do ní namáčejte vatové tyčinky. Pupínky opatrně potírejte několikrát denně do jejich vymizení.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Ichthyolová mast

Ichthyolovou mast lze zakoupit v lékárně nebo drogerii, má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky. Umí regenerovat, snižuje tvorbu mazu, působí proti svědění a má hojivé vlastnosti. Naneste mast na vatovou tyčinku a jemně potírejte akné dvakrát denně do vymizení.

Doporučený článek:  Na špinavé stěny není vždy nutné brát barvu a štětec. Většina skvrn má snadnější řešení

4.    Peroxid vodíku

Klasickým pomocníkem v boji s akné je také peroxid vodíku, který lze zakoupit v lékárně nebo drogerii. Peroxid vodíku nebo také kysličník dezinfikuje pokožku a urychluje hojení. Opětovně jako u předchozích prostředků stačí namočit vatovou tyčinku do kysličníku a potírat několikrát denně pupínky, dojde k jejich postupnému vyschnutí a zhojení.