O perfektně čistou kuchyni se postarají domácí prostředky. Nečistoty a mastné skvrny budou minulostí

Kuchyň patří k místnostem, ve kterých se každý den objevují odolné nečistoty, usazeniny, mastné skvrny nebo zbytky jídla. Pokud budeme úklid odkládat, situace se ještě zhorší. Na pomoc si proto vezměte domácí čističe, které jsou nejen perfektně účinné, ale také levné a ekologické. Jsou vhodné i pro alergiky a z jejich vůně vás nebude bolet hlava.

Jak umýt dřez?

Ve dřezu umýváme špinavé nádobí, proto by se mělo dbát na jeho hygienu. Pravidelně odstraňujte zbytky jídla, protože ty vytváří ideální podmínky pro rozvoj škodlivých mikroorganismů. Po každém použití dřezu ho vytřete do sucha, aby se v něm netvořily usazeniny a skvrny. Dřez umyjte směsí z jednoho dílu octa, tří dílů vody a pár kapek citronové šťávy. Nalijte do lahve s rozprašovačem, nastříkejte na špinavý povrch a otřete houbičkou.

Doporučený článek:  Místo klasické zahrady dobře poslouží i balkon. Může přinášet krásu, i zdravé plodiny

Stejný prostředek vám pomůže vyčistit plynový sporák a varnou desku. V případě odolných nečistot nechte směs pár minut působit. Pokud potřebujete vyčistit troubu od připečených zbytků jídla, připravte si pastu z jednoho dílu jedlé sody, jednoho dílu octa a jednoho dílu vody. Smíchejte do husté pasty, kterou nanesete na znečištěná místa, a vydrhněte houbičkou nebo kartáčkem. Nechte působit několik hodin a opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím vyčistit mikrovlnku?

Mikrovlnnou troubu vyčistíte pastou ze sody a vody. Před čištěním vložte do mikrovlnné trouby nádobu s vodou a citronovou šťávou a nechte pár minut zahřívat. Zaschlé zbytky jídla a mastnota půjdou lépe odstranit. Při ohřívání jídel je přikrývejte speciálním víkem, abyste eliminovali případné znečištění.

Doporučený článek:  Také během zimy můžeme ušetřit za energie. Tato úsporná opatření jsou nejefektivnější

Lednici vyčistíte směsí vody a octa ve stejném poměru, do které přidáte několik kapek citrusového esenciálního oleje. Ten příjemně osvěží vnitřek chladničky, navíc má antibakteriální vlastnosti. Žádné chemické ani domácí prostředky byste ale neměli používat přímo v místech, která přichází do přímého styku s potravinami.

Zdroj: https://food.ndtv.com/how-to/diy-7-natural-ways-to-clean-your-kitchen-1271777