Obklad s aspirinem pomůže vyléčit popraskané paty

Aspirin je jedním z nejzákladnějších a nejpoužívanějších léků na trhu. Každý ale netuší, že ho nemusí používat jen vnitřně. Kyselina acetylsalicylová, kterou aspirin obsahuje, se může hodit i k mnoha dalším účelům. Jedním z nich je léčba popraskané kůže na chodidlech. Jak aspirin použít tímto způsobem?

Na co používat aspirin?

Aspirin je známý již od roku 1899, a v roce 1950 se dokonce dostal do Guinessovy knihy rekordů jako nejkupovanější lék na světě. Oblíbený je ale dodnes. Tento lék má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Navíc se prodává volně, takže ho můžete využít na mnoho způsobů. Kyselina acetylsalicylová se používá na nachlazení, chřipku, bolest hlavy, zubů nebo svalů.

Doporučený článek:  Mastné skvrny v kuchyni pomůže vyčistit ocet, jedlá soda nebo olej

O dalším efektu tohoto léku možná nevíte. Aspirin se používá k prevenci opakovaného infarktu. Díky svým vlastnostem dokáže snížit riziko ischemické mozkové příhody. Navíc chrání před problémy, které souvisí s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou. Jak vidíte, lze ho využít na mnoho potíží. A jednou z nich jsou také kožní onemocnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin na akné, popraskané nohy a kuří oka

Kyselina acetylsalicylová pomáhá čistit póry, snižovat množství černých teček a předcházet kožním zánětům. Díky tomu můžete aspirin použít na popraskaná chodidla, akné, černé tečky nebo kuří oka. Popraskané paty trápí mnoho lidí a jejich léčba není jednoduchá. Existuje mnoho prostředků na tento problém, ale aspirin patří mezi nejjednodušší a nejlevnější možnosti.

Doporučený článek:  Růže jsou často napadeny škůdci nebo chorobami

Jak si vyrobit efektivní obklad z aspirinu

Na popraskané paty a kuří oka je nejlepší domácí zábal. Rozdrťte 3–4 tablety aspirinu a přidejte 150–200 ml salicylového alkoholu. Míchejte, dokud se lék zcela nerozpustí. Tuto směs odložte na 2–3 dny. Poté můžete do tekutiny namočit gázu nebo vatový tampon, přiložit na postižené místo a zakrýt ponožkou nebo potravinářskou fólií. Nechte působit přes noc a ráno si nohy důkladně opláchněte. Po dvou týdnech uvidíte první změny, když budete proces opakovat každý večer.

Zdroj: https://www.thehealthsite.com/diseases-conditions/get-rid-of-corn-and-calluses-with-aspirin-it-works-b815-323021/