Ocet se doma neztratí. Postará se o čistý domov i nádherné vlasy

První věc, která se vám vybaví, když se řekne ocet, bude možná salát. Ocet ale můžete použít v domácnosti k úklidu nejrůznějších míst i věcí. Hodí se také na zahradu a jeho využití je velmi rozsáhlé. Věděli jste například, že ničí plevel a můžete ho použít také na vlasy? Čtete dál a dozvíte se, proč mít doma zásobu octa.

K čemu můžete použít obyčejný ocet?

Ocet slouží k odstranění skvrn od potu. Je to jednoduchá metoda, která je levná a účinná. Nechte ho deset minut působit na skvrně od potu a tričko i další prádlo budou vypadat jako nové. Díky octu můžete pak vyleštit celou koupelnu. Hodí se nejen na vanu nebo umyvadlo, ale také s ním dobře vyčistíte obklady.

Doporučený článek:  Geniální trik s mincemi udrží všechny mouchy mimo domov. Z netradičního řešení je internetový hit

Ocet má bělicí a antibakteriální vlastnosti, proto se hodí také na čištění toalety, kterou budete mít nejen čistou, ale také dezinfikovanou. Stačí ho smíchat s trochou vody, nalít do rozprašovače a používat, jak uznáte za vhodné. Ocet můžete použít také na zahradě. Ničí totiž plevel a také zabrání jeho dalšímu růstu. Stříkat ho můžete přímo na listy a stonky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet můžete používat i na vlasy

Jestli se bojíte, že ocet bude ve vašich vlasech cítit, obavy jsou zbytečné. Vlasy budou jemné a hedvábné na dotek. Smíchejte 1 díl octa s dvěma díly vody, nastříkejte směs od kořínků ke konečkům a nechte deset minut působit. Nakonec vlasy opláchněte čistou vodou. Díky octu můžete také neutralizovat zápach z cigaret. Misku s octem můžete položit kamkoliv, kde nechcete, aby byly cigarety cítit.

Doporučený článek:  Kávová sedlina jako odpad jenom vypadá. V kosmetice dokáže hotové zázraky

Jestli si často lakujete nehty, můžete použít ocet k tomu, aby na nehtech déle vydržel. Stačí prsty do octa namočit na deset minut. Octem můžete odstranit skvrny na podlaze nebo koberci. I tady musíte ocet smíchat s vodou, tentokrát teplou. Nalijte směs na skvrnu, chvíli počkejte, přidejte saponát a nakonec vyčistěte. Vyplatí se mít ocet doma, protože s ním můžete vyčistit skoro celou domácnost.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/29-handy-household-uses-for-vinegar-46029