Zamlžená skla už budou minulostí, stačí tento trik

Mnoho řidičů v chladnějších obdobích řeší problém, jak zařídit, aby se skla automobilu nezamlžovala. Snížená viditelnost je při řízení nebezpečná, proto je důležité se s tím to problémem vypořádat. Samozřejmě existují různé speciální přípravky proti mlžení skel, bývají ale poměrně drahé a ne vždy je máme ihned po ruce.

Jednoduchý, ale efektivní trik

Vyzkoušejte proto osvědčené triky, které mlžení skel zabrání. Vezměte bavlněnou ponožku, podestýlku pro kočky a kruhový předmět, například kruh od lepicí pásky. Nejprve okraje ponožky vytáhněte přes kruh. Pak do ponožky nasypte podestýlku pro kočky, až bude úplně plná. Následně kruh vyjměte a konec ponožky zavažte na pevný uzel. Ponožku pak umístěte do auta k přednímu sklu. Podestýlka pro kočky totiž absorbuje vlhkost ze vzduchu a zabraňuje usazování páry na oknech.

Doporučený článek:  Chemické čisticí prostředky způsobí víc škody než užitku. Zářivou toaletu lze získat úplně jinak

Vyzkoušet můžete i trik, který se používá na zrcadla v koupelně. Na sklo naneste v tenké vrstvě pěnu nebo gel na holení po celém povrchu. Pak vezměte utěrku z mikrovlákna a pěnu rozleštěte. Můžete použít jakýkoliv gel nebo pěnu, kterou zrovna máte po ruce. Nemusíte se bát, že na skle zanechá zbytky nebo že budou na skle víc ulpívat nečistoty. Podle potřeby postup opakujte, účinnost by měla vydržet i několik týdnů.

Jak zamlžení předcházet?

Samozřejmě se vyplatí i celkově zamlžení předcházet. Na to existuje několik způsobů. Především v kufru nechte vlhké oblečení nebo látky, protože voda se z nich nebude tak rychle odpařovat a tudíž mlžit okna. Při nižších teplotách vyměňte látkové koberečky za gumové, ze kterých lze vodu snadno vylít.

Doporučený článek:  V bílém povlečení se spí jako v nebi. O svou zářivou bělost ale může snadno přijít

Vlhkost v autě je často způsobená také osvěžovači vzduchu, které visí na zrcátku nebo se umisťují do větracích otvorů. Pokud používáte čisticí prostředky na plastové povrchy, které zanechávají ochranný film, pak nejspíš také značně přispíváte k tvorbě vlhkosti. Konzervační přípravky totiž vytváří vlhkou vrstvičku, díky které se plocha krásně leskne.