Osvěžovače vzduchu zápach pouze zamaskují. Pro jeho odstranění je nutné najít příčinu

Pachy jsou v domácnosti celkem běžným problémem, který se dá snadno vyřešit. Co ale dělat v případě, že děláte všechno možné, ale přesto se nedaří nepříjemného zápachu zbavit? Poradíme domácí triky, které jsou funkční a účinné, nestojí mnoho peněz a také neznečišťují životní prostředí tolik jako chemické prostředky.

Důležité je zjistit zdroj zápachu

Mnoho lidí vůbec netuší, jak je možné, že v jejich bytě něco zapáchá. Není jednoduché to zjistit, pokud na to nejdete od podlahy. Záleží také, v jaké místnosti se zápach nachází. Příčinou může být nedostatečné větrání nebo nečistoty, které se hromadí především v rozích místností. Problém může nastat hlavně v koupelně nebo v kuchyni, kde se může odpad hromadit v odtoku a bude nutné pročistit trubky.

Doporučený článek:  Pozvěte podzim k sobě domů. Krásné dekorace zútulní domov a zaženou všechny chmury

Osvěžovače vzduchu jsou sice příjemná pomoc, ale bohužel nevyřeší problém. Jenom ho zamaskují. Proto je nutné najít příčinu a tu se pokusit vyřešit. Pachy vznikají hodně při vaření, zvlášť pokud nezapneme digestoř. Pachy se pak dostanou do celého domu nebo bytu a bude těžké je vyvětrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach může pocházet z lednice nebo koupelny

Koupelna je místnost, která je využívána denně. Jestliže v ní nemáte okna, je nutné nechávat otevřené dveře, aby místnost dobře větrala. Jestli ani to neděláte, je možné, že se v místnosti brzo ukáže plíseň, které se daří ve vlhkém a tmavém prostředí. V takovém případě bude nutné sáhnout po chemických prostředcích, které ji zničí. Objevit se může také problém s odtokem, který bude nutné „protáhnout“. Použít můžete ocet a jedlou sodu.

Doporučený článek:  Lak na vlasy účinně vyčistí skvrny od vína, domov zbaví také zvířecích chlupů

V kuchyni se může zápach linout například z ledničky, pokud jste v ní nechali dlouho nějakou potravinu. Nepříjemné pachy jsou časté také z myčky nádobí nebo mikrovlnné trouby. V takovém případě je nutné zařízení co nejdůkladněji umýt a dělat to tak pravidelně. Jedině tak se dá zápachu zabránit.

Zdroj: https://www.almanac.com/how-get-rid-bad-smells