Ovocné koktejly vyženou parazity z těla už během 14 dnů. Fíky a papája střeva pročistí

Podle Světové zdravotnické organizace trpí na střevní parazity takřka polovina světové populace. Přes 3,5 miliardy lidí bojuje s bolestmi břicha, nevolnostmi, průjmy, plynatostí, poruchami spánku nebo s bolestmi hlavy. K nákaze může dojít kontaminovanou vodou, konzumací špatně omyté zeleniny, nedostatečně tepelně upraveného masa nebo vypitím nepasterizovaného mléka. O nákaze nemusí dotyčný dlouho vědět, ale následky mohou být v některých případech i fatální. Co dělat v domácích podmínkách? Vyzkoušejte léčivé koktejly z exotického ovoce, které pomohou vyčistit střeva během dvou týdnů!

Střeva jsou pro parazity ráj

Mnozí lidé nemusí vědět o parazitech ve svém těle po celá léta, protože příznaky mohou být zaměňovány za jiná onemocnění. Nejčastěji pacienti trpí gastrointestinálními potížemi, bolestmi břicha, průjmy a doprovodným jevem bývá ubývání na váze. U dětí často dochází ke svědění v oblasti konečníku a nechutenství. Dalším příznakem jsou psychické obtíže, nervozita, ale také bolesti hlavy, protože škodlivé patogeny vypouští do těla toxické látky. Ve všech těchto případech se hodí pít speciální koktejly, které s parazity zatočí. Pijí se vždy ráno nalačno.

Zdroj obrázku: Freepik

Fíkový koktejl pro vyčištění střev

Fíky jsou základem koktejlu, který napomůže detoxikovat střeva. Toto ovoce je známé vysokým obsahem vlákniny, pomáhá regulovat činnost střev i harmonizovat střevní mikroflóru. Navíc fíky chutnají sladce a není nutné nápoj jakkoli přislazovat. Pro přípravu budete potřebovat 3 čerstvé fíky (lze nahradit sušenými, které se musí na 2 hodiny namočit do vody). Fíky se rozmixují v mixéru spolu s půl sklenicí vody a s 30 oloupanými dýňovými semínky. Po rozmixování se rovnou nápoj pije.

Doporučený článek:  Rajčatová šťáva je vitaminová bomba, kterou se vyplatí pít každý den. Organismu navrátí ztracenou rovnováhu

Koktejl z papáji pro střevní rovnováhu

Také papája patří mezi ovoce s vysokým obsahem vlákniny. Obsažené látky nadto pomáhají zbavit tlustého střeva parazitů a regulovat trávení. Stačí smíchat v mixéru 100 gramů oloupané papáji s 15 semínky papáji a 100 gramy kefíru. Po rozmixování se vypije. Připravený koktejl by se neměl pro zvýšení efektu sladit cukrem nebo medem, během léčebné kúry se nedoporučuje konzumovat mléčné výrobky, pekárenské produkty, smažené pokrmy nebo alkoholické nápoje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/human-parasite-cleanse