Poznejte zázračné účinky kurkumového oleje. Ojediněle působí na mozek, zlepší náladu i koncentraci

Kurkuma je aromatické koření, které pochází z Indie. V kuchyni se používá často, ale využít můžete také kurkumový olej, který má mnoho zdravotních přínosů. Aplikuje se na mnoho zdravotních neduhů a využít ho můžete jako inhalační základ, ale také jako doplněk tělového mléka, díky kterému se mnohem lépe vstřebá do pokožky.

Uklidníte své nervy a zlepšíte si koncentraci

Obsažený kurkumin působí na lidské tělo jako antidepresivum. Bylo vědecky dokázáno, že stimuluje mozkové neurotransmitery dopamin a serotonin, které přímo ovlivňují náladu a pohodu. Díky tomu se budete po použití tohoto oleje cítit příjemně, uvolněně a budete mít mnohem lepší náladu, protože váš mozek ihned zareaguje na kurkumin.

Doporučený článek:  Jak správně vybrat oživující masky pro své vlasy?

V současnosti probíhají studie, které mají prokázat účinky kurkumového oleje na pacienty s Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou a na jedince po mozkové příhodě. Zatím se ukázalo, že kurkuma usnadňuje regeneraci nervových buněk a zlepšuje práci mozku. Pro zdravé jedince to znamená, že budou mít mnohem lepší paměť a koncentraci, což se bude zaručeně hodit na zkoušky ve škole nebo do práce.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozitivní vliv zaznamená celé vaše tělo

Kurkumový olej je skvělý také na pokožku a vlasy, posílí funkci jater a srdce, ale také si díky němu zlepšíte imunitní systém a zbavíte se bolestí svalů a kloubů. Jedná se skutečně o univerzální lék, který může používat prakticky každý bez ohledu na věk a zdravotní stav, protože pro vás vždy bude mít úžasný efekt bez ohledu na to, jak ho použijete a co od něj očekáváte.

Doporučený článek:  Vytáhnout bezpečně klíště z pokožky může být oříšek. Důležité je dodržet několik pravidel

Jak používat kurkumový olej?

Kurkumový olej můžete použít hned několika způsoby. Využít můžete inhalaci, kdy do misky nebo difuzéru dáte jen 5 kapek a chvíli budete vdechovat nosem a vydechovat ústy. Během chvilky pocítíte lepší náladu, vyšší koncentraci a pomůže vám to také s infekcí nebo trávicími obtížemi. Olej ale můžete nakapat také do koupele (asi 15 kapek) a užijete si relaxační koupel po těžkém dni. Použít ho můžete při masáži nebo přidáním do krému, který běžně používáte.

Zdroj: https://draxe.com/essential-oils/turmeric-essential-oil/