Správně sestavený jídelníček dokáže zázraky. Tělo se obejde dokonce bez oběda

Víte, co si dávat k obědu, abyste si zdraví udrželi co nejdéle? Velmi důležité je do těla dostat živiny, které ho udrží v chodu, a díky tomu budou všechny orgány pracovat správně. Jestliže si dáváte pouze potraviny, které jsou plné sacharidů a špatných tuků, nemůžete se divit, že jste pravidelně nemocní. Co si dát místo obyčejného chleba s máslem kousek ovoce nebo zeleniny? Rozhodně tím neuděláte chybu.

Proč je oběd tolik důležitý?

Pokud si budete dávat správné jídlo, udržíte si nejen štíhlou postavu, ale ocení to především vaše orgány, které budou pracovat na sto procent. Je ale nutné vědět, jaké potraviny jsou vhodné. Lidské tělo si velmi rychle zvykne na pravidelné dávky jídla, a když jednou vynecháte, možná budete překvapení, jak bude tělo reagovat. Může vám kručet v břiše a hlad se dostaví velmi rychle.

Doporučený článek:  Objevte účinky bobkového listu. Toto koření dokáže víc než jen ochutit oběd

Jaké jídlo si ale dávat? Musíte si složit takový jídelníček, aby obsahoval všechny zásadní živiny. Vhodné jsou bílkoviny, vláknina, ale také sacharidy a spousta dalších živin. Proto je vhodné dávat si dostatek ovoce a zeleniny, a to hlavně k snídani. K dopolední svačině si můžete dát celozrnný chléb s máslem a kvalitní šunkou nebo sýrem. K obědu si můžete vymyslet tolik možných variant, že budete mít nápady na celý rok.

Zdroj obrázku: Freepik

Je možné oběd vynechávat?

Spousta lidí zkouší nové recepty nebo diety. Je tak možné vynechat oběd? Ano, je. Někteří drží přerušovaný půst a začínají jíst až odpoledne. V takovém případě vynechávají i snídani a svačinu. Některým stačí jedno nebo dvě jídla denně, která ale budou nutričně vyvážená a tělu dodají veškeré živiny. Pokud nemáte čas a neradi vaříte, můžete si dát například zeleninová smoothie.

Doporučený článek:  Dieta podle krevní skupiny slibuje rychlé zhubnutí, odborníci nevěřícně kroutí hlavou

Mix ovoce a zeleniny do vás dostane veškeré vitaminy, které potřebujete. Do koktejlu můžete přidat také chia semínka nebo lněné semínko, které dodá vlákninu. Můžete si smoothie osladit například agávovým sirupem nebo lžičkou medu.

Zdroj: https://www.eatthis.com/what-happens-body-skip-lunch/