Pravidelné pití perlivé vody je zbytečným plýtváním. Lepší, než do úst, je nalít ji na odolné skvrny

Perlivá voda je oblíbený a velmi osvěžující nápoj. Ukázalo se, že může mít i mnoho dalších využití, a to dokonce mimo kuchyni. Funguje skvěle jako čisticí prostředek nebo hnojivo na květiny. Podívejme se, jak můžete obyčejnou vodu s bublinkami využít ve své domácnosti. Získáte díky ní netoxický čisticí prostředek, což je velkou výhodou pro všechny.

Hnojivo pro rostliny a odstraňovač skvrn

Jedno z neobvyklých využití perlivé vody je jako hnojivo na květiny. Jestli chcete své pokojové rostliny vyživit, vyplatí se je zalévat jednou až dvakrát týdně perlivou vodou. Tento postup zlepší růst rostlin a budou zdravé a krásné. Rostlinám, které mají rády kyselou půdu, se doporučuje zálivka perlivou vodou i ze stany odborníků. Zalévat s ní můžete orchideje nebo vřesy.

Doporučený článek:  Podle populární teorie prozradí jediný pohled, jestli je paprika sladká. Odborníci mají jasno

Stejně dobře si ale perlivá voda poradí také s mastnými skvrnami. Než sáhnete po chemickém odstraňovači skvrn, můžete zkusit perlivou vodu. Špinavé místo postříkejte velkým množstvím vody a jemně otřete. Tato metoda skvěle funguje u skvrn od červeného vína a mastnoty. Skvrnu od červeného vína nejdříve osušte ručníkem, nalijte perlivou vodu a znovu osušte. Opakujte, dokud skvrna nezmizí.

Zdroj obrázku: Freepik

Perlivá voda je skvělý čisticí prostředek

Perlivou vodu můžete použít jako účinný čisticí prostředek například na rezavé šrouby. Máte-li problém s jejich vyšroubováním, nalijte na ně vodu a nechte nápoj pár minut působit. Pod vlivem plynu, který je v perlivé vodě obsažený, bude nápoj efektivně působit na rez. Snadno je potom vyšroubujete.

Doporučený článek:  Pití odstáté vody není podle odborníků vhodné, obsahuje možné mikroorganismy

Kromě toho ji můžete použít také na připálené jídlo. Špinavé hrnce nebo pánve po uvaření zalijte perlivou vodou a dejte na chvíli stranou. Oxid uhličitý v nápoji změkčí zbytky jídla a vy je potom budete moci snadno vyčistit. V neposlední řadě můžete vodu použít na odstranění sedimentu od kávy nebo čaje. Naplňte hrnek perlivým nápojem a nechte přes noc působit. Uvidíte, že hrnek bude ráno vypadat jako nový.

Zdroj: https://www.electrodry.com.au/news-blog/8-amazing-cleaning-uses-for-soda-water/