Při správném praní a sušení zůstanou ručníky měkké a nadýchané

Zachumlat se do nich po koupeli? Ani náhodou, škrábou a nejsou vůbec měkké! Po čase ztrácí ručníky a osušky hebkost, nejsou nadýchané a vlákna jsou drsná, až nepříjemná na dotek. Takové textilie ztrácí i na účinnosti, protože absorbují o poznání méně vody. Jak je to možné? Jedná se o nekvalitní zboží? V žádném případě, na vině je nevhodný způsob praní a sušení, roli hrají též nesprávně zvolené prací prostředky. Jak docílit, aby se koupelnovým textiliím vrátila hebkost, jak je sušit?

Praní alespoň jednou týdně

Jak často by se ručníky měly prát? Vzhledem ke každodennímu používání jednou za tři až čtyři dny, jednou týdně je naprostá nutnost. Do pračky se vkládají pouze ručníky nebo osušky, buben by se neměl přeplňovat, přičemž je důležitá také volba pracího programu s teplotou 60 stupňů Celsia. Informace o praní jsou uvedené na štítku všitém na ručníku nebo osušce. Obdobně je vhodné se řídit doporučením o dávkování pracího prostředku, které je uvedené na etiketě výrobku. Pro dokonale hebké prádlo je namístě použít změkčovač.

Doporučený článek:  Během jarní alergie potřebují oči chránit
Zdroj obrázku: Pixabay

Jedlá soda zbaví pachů a nečistot

Ručníky stejně nejsou dokonale čisté? Před praním se mohou namočit do teplé vody s přídavkem jedlé sody (asi 2 lžíce), která působí jako mírná žíravina, kromě toho se jedná o dokonalý pohlcovač pachů. Ručníky tak budou dokonale čisté a voňavé. Po 30 minutách máčení se vloží do pračky a vyperou běžným způsobem. Dokonale měkkých ručníků se pak docílí přidáním bílého octa a pro voňavé aroma jsou oproti aviváži vhodnější éterické oleje. Stačí přidat pár kapek. Tento způsob praní je ideální též pro alergiky.

Doporučený článek:  Domácí wellness koutek vytvoří prostor pro klidný odpočinek

Sušení na vzduchu

Svěží a měkké ručníky? Musí se umět také sušit. Využít lze sušičku nebo prádlo pověsit venku, před zavěšením na kolíčky se musí látka protřepat, aby se vlákna neslepila a nepůsobila drsně. To platí i při sušení v sušičce, kde se musí tento úkon opakovat též po dosušení. Na šňůru se věší připnutím za dva rohy, aby vlákna usychala rovnoměrně. A jaké ručníky kupovat? Ideálně bavlněné nebo s příměsí, syntetické nejsou příjemné na dotyk a nevydrží časté praní, k tomu není vhodné prát tyto materiály na 60 stupňů Celsia a v látkách mohou zůstávat patogeny i po vyprání.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-keep-towels-soft