Péči o záclony usnadní jednoduchý trik. I bez zdlouhavého žehlení budou vypadat jako nové

Nikdo z nás nechce čištěním nebo praním trávit mnoho času. Pomoci si můžete jednoduchými triky, které nejen ušetří čas, ale také vaše peníze. Několikrát za rok musíte vyprat také ubrusy, závěsy nebo záclony, aby byly znovu bílé a zářily. Kromě tradičních domácích způsobů můžete využít také jiné metody, které zamezí jejich opětovnému zašpinění.

Záclony budou vypadat jako nové

K praní záclon můžete použít nejen přípravky na praní bílého prádla, ale také domácí prostředky, které najdete v kuchyni. Mezi takové patří například citron nebo jedlá soda. Odstraníte s nimi nejen skvrny, ale také perfektně vybělíte zašedlé látky. Záclony i ubrusy budou vypadat jako nové také při použití jiného triku. Záclony budou svěží po dlouhou dobu.

Doporučený článek:  Vlhkost a nepříjemný zápach se mohou objevit v každé skříni. Spolehlivou pomoc najdete přímo doma

Nejprve je budete muset samozřejmě vyprat a poté usušit. Záclony by se měly prát maximálně na třicet stupňů, což není teplota, která by zničila veškeré bakterie. Lak na vlasy ale může pomoci. Díky němu si totiž zkrátíte čas, který musíte trávit péčí o záclony. Po vyprání a usušení závěsy nastříkejte lakem na vlasy, který ale musí být bezbarvý.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak bude lak na vlasy působit na záclony?

Záclony se díky laku na vlasy stanou tuhými a rovnými, takže je nebudete muset žehlit. Není to ale jediná výhoda použití laku na vlasy. Díky němu budou záclony delší dobu svěží a také čisté. Lak a jeho složky zabrání usazování nečistot nebo prachu na záclonách, protože se vytvoří povlak, který je ochrání.

Doporučený článek:  S šikovnými triky budou koberce znovu vypadat jako nové. Konec flekům i sešlapaným vláknům

Bílá barva na záclonách tak vydrží mnohem delší dobu. Tím ušetříte nejen čas, který trávíme sundáváním a věšením záclon, ale také peníze, protože materiály nebudete muset prát tak často, jak jste zvyklí. Tento trik stojí za to vyzkoušet. Pokud máte i vy nějaké triky, rozhodně se s nimi podělte s přáteli, protože nikdo nemá rád náročný úklid.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a34491/new-uses-hairspray/