Připálenou žehličku opětovně vyčistí domácí prostředky

Mnoho lidí dodnes žehlí prádlo klasickým způsobem. Špinavá žehlička je velkým problémem, protože bude nejen špatně fungovat, ale také může poškodit oblečení. Nemusíte přitom hned kupovat novou žehličku. Stačí, když použijete jednu z mnoha babských rad. Všechny jsou velmi jednoduché, levné, a přitom neuvěřitelně účinné.

Jak vyčistit keramickou nebo ocelovou žehličku?

Na keramickou žehličku vám postačí jen pár jednoduchých přípravků, které má většina lidí ve své domácnosti. Potřebovat budete šťávu z jednoho citronu. Namočte do ní čistý hadřík a připálené místo důkladně otřete. Jestli to nepomůže, můžete použít směs octa a jedlé sody. Hadřík namočte do směsi a čistěte žehlicí plochu, dokud nebude nádherně čistá.

Doporučený článek:  Chemické čisticí prostředky způsobí víc škody než užitku. Zářivou toaletu lze získat úplně jinak

Ani na ocelovou žehličku nepotřebujete žádnou chemii. Všichni doma používáme sůl, a to při každém vaření. Využít ji můžete také při čištění žehličky. Na kus novin nebo papír nasypte kuchyňskou sůl. Přežehlete papír horkou žehličkou a pohybujte přístrojem různými směry. Sůl efektivně odstraní spáleniny, aniž by poškodila povrch žehličky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit teflonovou žehličku?

Na teflonovou žehličku se nedoporučuje používat abrazivní materiály (sůl nebo jedlou sodu). Teflon je citlivý na poškrábání, a proto musíte zvolit velmi jemné a bezpečné metody. Sáhnout můžete po octu, ale také zmuchlaném alobalu. V obou případech bude žehlička vypadat jako nová a vy budete moci znovu žehlit beze strachu, že si zničíte oblečení.

Doporučený článek:  Perlivá voda osvěží i celou domácnost. Nečistoty nebudou mít šanci a pomůže také s vařením

Odvápnění žehličky není složité

Vodní kámen je kamenem úrazu pro funkčnost a životnost žehličky. Zbavit se ho můžete díky odvápnění. Jak na to? V malé misce smíchejte ocet a filtrovanou vodu ve stejném poměru. Nalijte směs do parní komory. Nastavte žehličku na nejvyšší teplotu a nechte roztok odpařit. Nakonec otevřete v místnosti všechna okna, abyste se rychle zbavili octového zápachu. Nebude to příjemné, ale vaší žehličce to rozhodně prodlouží život.

Zdroj: https://www.maids.com/cleaning-hacks/how-to-clean-an-iron/