Pro každý balkon existují ideální druhy květin

Jaké květiny budou ideální na balkon nebo terasu? Hodně záleží na tom, na kterou světovou stranu je balkon otočený. Které rostliny ale vydrží velké horko nebo naopak snesou i občasný stín? Je to velmi těžká otázka. V obchodech ale nejdete mnoho druhů květin, které můžete na balkon vysadit.

Jaké rostliny v květináči můžete mít na balkoně?

Jestli chcete mít rostliny sladěné s interiérem nebo dekoracemi na balkoně, budete mít výběr omezenější. Jestli vám na tom ale nezáleží, máte vyhráno. Existuje totiž spousta květin, které vydrží nejen sluneční paprsky, ale také nepravidelnou zálivku. V horkých dnech jim ovšem budete muset zajistit kvalitní podmínky. Jakým rostlinám se tedy bude na balkoně dařit?

Doporučený článek:  I stará podlaha se může stále blýskat jako nová. Líh, čpavek nebo ocet dokážou zázraky

Východní terasy nebo balkony jsou nejvhodnějšími pro většinu rostlin. Květiny se probudí do východu slunce, čerpají z něj energii, odpoledne zase mohou být ve stínu a nespálí se od slunce. Budou se sem hodit muškáty, verbeny nebo růže. Na jižní terasu pak musíte koupit květiny, které vydrží velký žár. Celodenní slunce některé z nich může připravit o zelené listy nebo květenství.

Zdroj obrázku: Freepik

Západní balkony mohou být chladnější

Pro jižní terasu musíte zvolit květiny, které toho hodně vydrží. Jsou to petúnie nebo měsíčky. Ty totiž pocházejí z teplých a suchých oblastí, takže jsou zvyklé na těžší podmínky. Jaké květiny pak můžete zasadit na západně orientované terasy nebo balkony? Je tam výhoda, že slunce už nemá takovou sílu. Je ale nutné mít na paměti, že mnoho rostlin takové podmínky nesnese.

Doporučený článek:  Snížení domácí teploty potěší nejen vaši peněženku. Vyhnout se vám může nachlazení i alergie

Na výběr máte opravdu hodně druhů, například macešky nebo surfinie. Na severní balkony pak budete muset zvolit takové rostliny, které snesou chladnější počasí. Proto se vyplatí mít na nich fuchsie. Vhodné budou také begonie i brčál. Jestliže chcete ozdobit stěny balkonu nebo zábradlí na terase, můžete vysadit břečťan, o který se skoro nemusíte starat.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony/