Proti mastným vlasům můžeme bojovat také přírodní cestou. Pomůže aloe vera i citron

Ženy i muži chtějí mít krásné a zdravé vlasy. Jakmile se objeví mastné vlasy, není to pro nikoho příjemné. Někdo má ovšem vlasy, které se velmi snadno a rychle mastí. Naštěstí si nemusíte kupovat drahé šampony nebo kondicionéry. Proti mastným vlasům můžete bojovat i v pohodlí svého domova pomocí domácích prostředků. Většinu z nich najdete ve své kuchyni.

Aloe vera

Tuto rostlinu si můžete snadno vypěstovat doma, anebo si koupit její výtažek v obchodě. Aloe vera má vlastnosti, které očistí a zklidní pokožku hlavy. Gel z aloe naneste na hlavu, nechte působit 15-20 minut a nakonec opláchněte vlažnou vodou. Brzy uvidíte první výsledky.

Doporučený článek:  Dát si vajíčka do vlasů byl beauty přešlap. Trochu se stydím, že jsem naletěla dalšímu z internetových tipů

Octová voda

Jeden díl jablečného octa a dva díly vody smíchejte v čisté misce. Po klasickém umytí vlasů naneste tuto směs na celé vlasy. Ocet je možná trochu překvapivá surovina, ale dokáže vyrovnat pH pokožky i vlasů. Díky tomu nebude produkovat tolik mazu a vy nebudete mít mastné vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Citrony nejsou drahé a můžete je využít na mnoho způsobů. Jedním z nich je také péče o vlasy. Tato látka obsahuje kyselinu, která reguluje tvorbu oleje na pokožce hlavy. Smíchejte šťávu s vodou a naneste si ji na vlasy. Nechte ji působit po dobu 5-10 minut a potom opláchněte vlažnou vodou.

Doporučený článek:  Jaro vnese do manikúry hravost a jemnost. Pastelové odstíny a květinové vzory budou hitem příštích měsíců

Epsomská sůl

Tento druh soli je velmi zdravý, takže se vám doma rozhodně neztratí. Do šamponu si přidejte trochu soli a umyjte si vlasy jako obvykle. Sůl absorbuje přebytečný olej, který způsobuje vzhled mastných vlasů. S použitím Epsomské soli budete mít vlasy nádherně svěží, čisté a lehké.

Rozmarýn

Vyrobte si v kuchyni odvar z rozmarýnu a použijte na mastné vlasy. Rozmarýn stimuluje krevní oběh i množství mazu na pokožce hlavy. Jednoduše hoďte pár snítek rozmarýnu do vroucí vody, nechte vylouhovat po dobu 30 minut a vychladnout. Potom si touto vodou opláchněte vlasy.

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-hair/everyday/7-natural-remedies-to-get-rid-of-oily-hair