Proti švábům funguje účinně bobkový list, citron nebo ocet

Švábi působí velmi nechutně a doma je nechce mít nikdo z nás. Šíří bakterie a viry, které jsou nebezpečné pro lidi i zvířata. Jestli na tyto nezvané hosty doma narazíte, musíte začít jednat rychle. Na druhou stranu nemusíte vůbec běžet do obchodu pro chemii. Poradí si s nimi totiž i domácí prostředky, které máte neustále doma.

Jak se doma zbavit nevítaných škůdců?

V první řadě proti švábům můžete použít bobkové listy. Švábi totiž nesnáší jejich vůni. Bobkové listy rozložte na místa, kde je nejčastěji vidíte. Rozmístěte je také v kuchyni, kde se švábi objevují nejvíce. Nezapomeňte na prostor pod sporákem, dřezem nebo kolem odpadkového koše. Švábi se živí zbytky potravin, takže se zde budou zdržovat nejčastěji.

Doporučený článek:  Přírodním vůním se nevyrovná žádný chemický osvěžovač. Z nespočtu možností si vybere každý

Další možností je citronová šťáva, kterou stačí smíchat s malým množstvím vody. Směsí nastříkejte místa, kde se u vás švábi nejvíce drží. Kyselost citronu je zaplaší a navíc bude citron dezinfikovat povrch, po kterém se tento hmyz pohyboval. Obojí vašemu domovu hodně pomůže, a proto byste na sílu citronu neměli zapomínat.

Zdroj obrázku: Freepik

Další metody, které skvěle fungují

Do lahve s rozprašovačem můžete také nalít ocet a přidat pár kapek mátového oleje. Roztok nastříkejte na všechna místa, kde by se švábi mohli skrývat. V kuchyni ho nastříkejte prakticky všude. Důkladně postříkejte také koupelnu, protože i zde se švábi hojně vyskytují. Šanta kočičí je další surovinou, kterou švábi nesnáší. Stačí, když ji umístíte do malých sáčků a rozvěsíte do kuchyně.

Doporučený článek:  Jedlá soda vyčistí připálenou pánev rychleji

Sáčky vložte do kuchyňských skříněk, kde skladujete potraviny. Díky této bylině budou zaručeně v bezpečí. Listy rostlin pravidelně vyměňujte, aby měly správný efekt. V boji proti švábům můžete použít také česnek nebo cibuli v prášku. Kořením jednoduše posypte místa, kde hmyz potkáváte. Přimíchejte i další koření, které švábi nesnáší, například mátu.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/