Zamiokulkas potřebuje dostatek tepla, se zálivkou je lepší naopak šetřit

Kulkas zamiolistý je jednou z těch rostlin, které si mohou pořídit i lidé, kteří s pěstováním rostlin nemají žádné zkušenosti. Říká se jí „železná rostlina“ a odolá i nepříznivým podmínkám. Pěstování je velmi nenáročné, má nádherné dužnaté listy, i přesto byste měli znát pár osvědčených tipů, podle kterých byste měli postupovat.

Jak vypadá a kolik vody potřebuje?

Kulkas je vytrvalá rostlina, která se přirozeně vyskytuje ve východní a jihovýchodní části Afriky v nížinách, savanách a podhorských lesích. Na pohled vás potěší krásnými a dužnatými listy. Má krásnou, podzemní lodyhu a téměř žádné květenství. Listy měří až 8 cm a jsou velkou pýchou této rostliny. Díky svým vlastnostem přežije i měsíce bez zalévání, takže mu neublíží, když na něj občas zapomenete se závlahou. Právě díky tomu je tato rostlina vhodná i pro začátečníky, kteří nejsou zvyklí se o rostliny starat a může se jim stát, že někdy zapomenou květinu zalít.

Doporučený článek:  Ráno v klidu: 5 tipů, jak ušetřit čas před odchodem do práce
Zdroj obrázku: Freepik

Tato rostlina má velmi ráda teplo

Kulkas nemá rád ostré slunce. Na druhou stranu ale poděkuje za teplo. Ideální teplota je pro něj 20–30 stupňů. V zimě mu bude stačit teplota kolem 20 stupňů. Teplota pod 5 stupňů kulkas nenávratně poškodí a zabije. Díky jeho vlastnostem postačí, když ho zalijete jednou za dva týdny, během zimy jednou za měsíc. Dávejte si pozor, abyste rostlinu nepřelili. Poznáte to podle žloutnoucích listů, které časem začnou opadávat ze stonku.

Doporučený článek:  Vyhnat holuby z balkonu je třeba ihned. Nepořádek není vše, co hrozí

Dobrá péče o rostlinu se vám vyplatí

Kulkas nepotřebuje příliš mnoho vody, ale bude vám vděčný za kvalitní péči, kterou mu poskytnete. Zdravé rostliny potřebují zalévat (nenamáčet listy) jen v případě, že je vrchní substrát úplně suchý, a na zálivku je vhodná voda o pokojové teplotě. Jako hnojivo můžete jednou za čas použít 50 ml piva a 200 ml odstáté vody. Pivo obsahuje chmel a slad, které pomohou k rychlejšímu růstu rostliny.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/zamioculcas-care-instructions-36502.html