Řada lidí netuší, jak dobře čistit brýle. Správný postup je přitom jednoduchý

Mnoho lidí si brýle čistí horkou vodou, kapesníky nebo vlhčenými ubrousky. Někdo používá i silné čisticí prostředky nebo přípravky obsahující čpavek. Ani jeden způsob ale není na čištění brýlí vhodný. Mohou se poškodit nejen čočky, ale také rámečky brýlí. My vám poradíme, jak se bezpečně zbavit nečistot na brýlích pomocí přírodních prostředků. Ukážeme vám také, jak si brýle ukládat, aby se neničily.

Čištění brýlí nemusí být věda, když víte, jak na to

Mnoho lidí udělá chyby již na začátku čištění. Čočky mohou zachytit spoustu nečistot, a proto se musí omýt. Skla dejte pod vodu, umyjte a nechte uschnout. Při mytí je vždy držte za rámečky a nepoužívejte na ně horkou vodu, ale pouze teplou. Poté se vrhněte na samotné čištění brýlí. Používejte hadřík z mikrovlákna, který je měkký a nepoškrábe povrch brýlí. Poslouží také kousek hedvábí.

Doporučený článek:  Koupelna není vhodné místo pro uložení make-upu, žiletek nebo léků

Musíte očistit nečistoty také na místech, která nejsou snadno dostupná. Použijte bílou pálenku, namočte do ní vatový tampon a vyčistěte štěrbiny, kam se nedostanete s hadříkem. Po každém místě vyměňte tampon nebo vatovou tyčinku za nový kousek, aby se nečistoty nehromadily. Otřete také okraje čoček.

Zdroj obrázku: Freepik

Brýle musíte dokonale vysušit

Dalším krokem je vysušení brýlí, které je velmi důležité, aby se na nich hned nezačaly usazovat nové nečistoty. Můžete na to použít speciální hadřík a brýle při leštění a sušení vždy držte za rámečky. Poslouží také bavlněný hadřík. Nejlepší bude, když necháte brýle volně uschnout, ale ne každý má tolik času.

Doporučený článek:  Naškrobené závěsy a ubrusy jsou dokonalým doplňkem domácnosti. Domácí metoda je snadná

Na čištění brýlí nikdy nepoužívejte vlhký hadřík. Vhodné nejsou ani silné čisticí prostředky, které by mohly brýle poškodit. A jak brýle uchovat v bezpečí? Vždy večer používejte pouzdro na brýle, které udržujte v čistotě, a brýle do něj ukládejte pokaždé, když je nebudete používat. Jedině tak se vyhnete jejich poškrábání.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-clean-glasses