Rajčata potřebují dostatečnou zálivku, plody podpoří hnojivo z kopřiv nebo droždí

Pěstování rajčat je čím dál oblíbenější. Není to jen tím, že zelenina i ovoce jsou stále dražší. Pocit z toho, že máte na talíři vlastnoručně vypěstované rajče, nic nepřekoná. Rajčata jsou sice náročnější plodinou, ale pokud víte, jak na to, odmění se vám hromadou sladkých plodů, které pak můžete zavařit nebo jinak zužitkovat a užívat si jejich chuť po celý rok.

Nebudete potřebovat žádnou chemii

Ač se to jeví nereálně, můžete si pomoci domácími metodami, které rajčatům nejen prospějí, ale hlavně jim nebudou škodit. Chemické přípravky jsou většinou plné škodlivých látek, které nejsou vhodné ani pro rostliny, ani pro nás. Rajčata potřebují spoustu živin, mnohem více než jiné rostliny nebo plodiny. Čím tedy rajčata zalévat, aby dostatečně plodila?

Doporučený článek:  Stévie nahradí klasický cukr. Vypěstovat si ji můžeme doma

Rajčata potřebují pravidelnou zálivku, ale bude záležet na tom, v jaké fázi se zrovna nacházejí. Podle toho bude nutné upravit množství vody. Nedostatek živin se pak může projevit různými způsoby, nejčastěji se jedná o žloutnutí listů. Přírodní hnojiva budou skvěle fungovat, navíc si je můžete vyrobit podle potřeby. Jak tedy rajčata zalévat?

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste kvasnice nebo kopřivy

Na rajčata se skvěle hodí například kvasnicové hnojivo. To si velmi snadno vyrobíte z klasického droždí. Kvasnice jsou navíc zdrojem vitamínu B, obsahují také draslík. 10 dkg droždí smíchejte se sklenicí cukru a dejte dvě hodiny stranou. Poté přidejte deset litrů teplé vody a nechte asi týden působit. Než budete hnojivo používat, ještě ho zřeďte s vodou v poměru 1 : 10.

Doporučený článek:  Zkušený zahradník cibulové slupky nikdy nevyhodí. Dobře ví, jakým pokladem pro rostliny jsou

Použít pak můžete i kopřivové hnojivo, které si uděláte také velmi snadno. Stačí si nasbírat kilogram čerstvých kopřiv, nejlépe ještě před rozkvětem, smíchat je s vodou a nechat dva týdny odležet. Nezapomeňte pravidelně míchat a kbelík používejte pouze plastový. Kopřivový hnůj bude hodně zapáchat, proto ho dejte daleko od svého obydlí.

Zdroj: https://vsaduidoma.com/en/2014/05/28/podkormki-i-udobrenie-drozhzhami/