Zbavte se zácpy jednoduchými prostředky. Nejlepší pomoc najdete přímo ve své kuchyni

Zácpa patří mezi nepříjemné problémy, které souvisejí s naším životním stylem. Sice existují domácí prostředky, které zácpě mohou zamezit, nejlepší bude ale jednat preventivně a jíst potraviny, které zamezí tomu, aby k zácpě vůbec došlo. Jak se zbavit tohoto problému a zlepšit stav sliznice? Představíme produkty, které skutečně pomohou.

Odkud se vzala zácpa?

Zácpa je problém, který může postihnout až 30 % populace. Je to onemocnění, které vzniká v případě, že je stolice pouze jednou nebo dvakrát týdně. I další příznaky mohou napovídat, že se jedná o zácpu. Rozlišují se tři typy zácpy podle toho, co ji způsobilo. Riziko zácpy si ale můžete zvýšit i sami nevhodnou stravou, nepravidelným pohybem nebo sedavým způsobem života.

Doporučený článek:  Malá tříska dokáže způsobit velké nepříjemnosti. Vytáhnout z kůže ji jde několika způsoby

Jestliže tento problém trvá delší dobu, bude nutné ho probrat se svým lékařem. Bohužel veškeré problémy mohou souviset s nezdravým životním stylem, který ale můžete jednoduše ovlivnit vy sami. Co pomůže v boji se zácpou? Je hned několik potravin, které najdete doma nebo si je můžete koupit. Vláknina například je nejvhodnějším prostředkem proti zácpě. Usnadní vyprazdňování a budete se cítit sytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodržujte pitný režim a dejte si například sušené švestky

Voda je velmi důležitá, a to nejen v případě, že se jedná o zácpu. Zácpu si můžete přivodit sami tím, že nebudete dostatečně pít. Každý den byste měli vypít alespoň 2 litry čisté vody nebo bylinného čaje. Voda také pročistí vaše tělo a čím více toho vypijete, tím lépe se budete cítit. Voda je potřeba také v případě, že se snažíte zhubnout.

Doporučený článek:  Zdravý jídelníček by neměl obsahovat příliš tuků ani vysoce zpracovaných potravin

Dát si můžete například lněné semínko. Můžete ho přidat do jogurtu nebo tvarohu. Semínko je ale skvělým zdrojem vitaminů a minerálů, také obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Zrychlíte si tak metabolismus a střeva budou fungovat na výbornou. Na trávení bude skvělá také siláž. Dát si můžete kysané zelí nebo šťávu z něj. Sušené švestky jsou zase skvělým prostředkem v případě, že vám vyprazdňování nejde. Hodí se také pro menší děti.

Zdroj: https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/4059-constipation